Strona dobre programy - blokery reklam i Edge

Czemu w przeglądarce Edge jest taki efekt mimo włączenia adbloka

To już było o tym na forum. Winowajcą jest uBlock Origin, lub inne rozszerzenie, do blokowania reklam. Pewnie chodzi o filtry.

1 polubienie

Adblock to nie jedyny dodatek blokujący zawartość stron internetowych. Nikt nie wie czego używasz jeszcze, ale już na screenie widać jakiegoś disconecta czy cuś…
Poza tym dział Windows 10 nie wydaje się najlepszym wyborem dla tego tematu :stuck_out_tongue_winking_eye:

ale już na screenie widać jakiegoś disconecta czy cuś…

Adguarda Adblockera.

image

Próbowałem sam jakoś błąd odtworzyć ale od listopada 2017 nie wychodzi. A też z byle czym do twórców dodatków czy Microsoft nie będę leciał jak okazjonalnie pomaga reguła typu:

  • www.dobreprogramy.pl##.front > :empty.badge
    
  • www.dobreprogramy.pl##.front > .badge:empty
    

Chyba, że sprawdzone z każdym blokerem reklam dla Edge i nie ukrywa mimo wszystko.

Co do adguarda / uBlock to można do tamtej reguły narzucić jakiś CSS co inaczej wygasi diodę (np. text-indent: -9999px, visibility: hidden;) jak jakiś zadziała i nie rozwali strony.

https://kb.adguard.com/en/general/how-to-create-your-own-ad-filters#cosmetic-css-rules
https://github.com/gorhill/uBlock/wiki/Static-filter-syntax#style

www.dobreprogramy.pl#$#.front > .badge:empty{visibility: hidden;}

www.dobreprogramy.pl##.front > .badge:empty:style(visibility: hidden;)


image

Nowa reklama/reklamy, no trudno powtórka z rozrywki z reklamami Opery by wyświetlały się wszystkim (teraz nawet Opera nie ma taryfy ulgowej).

Błąd odtworzył się sam w IE11:

I działa ręczny styl CSS:

.badge:empty{visibility: hidden;}

image


Co do Edge, to może trzeba Windows zaktualizować by mieć wersje Edge 16, (silnik 41).

W sumie nie tyle aktualizować, co poprawić dodatki do blokowania reklam / api przeglądarki - z dodatków niby tylko nano adblocker nie robi konfliktów z CSS.

W Edge najlepiej sprawdza się i nie tylko w Edge Adguard Adbloker. Wpisz w szukajke w sklepie windows i ci znajdzie. Jak siedziałem na win 10 długo używałem z Edge.

Już go używa i psuje trochę CSS w edge, ta czerwona dioda bez liczb.

Najlepiej by było to zgłosić do MS - chyba, że chcemy do 4-5 twórców dodatków i oni potem dalej i kto znajdzie zgłoszenie będzie informował, że już MS nad tym pracuje.