Strona DP - konqueror

sprawdzaliście jak wygląda strona DP w konqueror ?..

A po co?

  1. strona jest przepisywana i niedługo (miejmy nadzieję) będzie nowa odsłona odświeżonych DP

  2. powinno być ok, ale najważniejsze by działała pod najpopularniejszymi tj. IE, Opera i FF

…bo nikt raczej nie tworzy stron pod wszystkie, nawet te niszowe przeglądarki.

Zobacz na http://pl.wikipedia.org/wiki/Przeglądarka_internetowa ile jest przeglądarek …a to nie są jeszcze wszystkie. I wyobraź sobie, że każda inaczej interpretuje kod - wiesz ile to kombinowania?

bartmarian

U mnie jest OK

U mnie też OK

dpkonqkn3.th.png

A u mnie nie jest OK. Konqueror najnowszy. Mam nadzieję że zostanie to poprawione w nowej wersji vortalu.

areh

Nie wiem dlaczego tak jest…

U mnie jest całkowicie normlnie.

zrzutekranu4uc3.th.png

Hm… nie znam się na tej przeglądarkę - ale z tego co widzę na screnie no to chyba nie odpowiednie kodowanie ?

Goliane , tu nie o czcionki chodzi i kodowanie nic do tego nie ma (nie używam na co dzień Konquerora i nie ustawiłem w nim polskich fontów).

Tak, robi mi się tak czasem na Konquerorze, nawet dawałem screeny na forum z tym, ale kiedyś ma powstać druga wersja wortalu i ta powinna działać pod większością przeglądarek.

  1. co do “a po co” - to bez komentarza

  2. ad1 fajnie, że jest przepisywana :slight_smile:

  3. ad2 fajnie to jest jak działa

  4. co mnie obchodzi ile jest przeglądarek ? są standarty - wp/onet wygląda normalnie

skoro część z Was ma poprawnie wyświetlanie to znaczy, że może być na rzeczy z samym konqerorem, matitt/arech z ciekawości jaką macie wersję/dystrybucję ? u mnie gentoo kde 3.5.7

-EDIT-

http://www.webstandards.org/files/acid2/test.html#top

100% dobrze - bez komentarza :wink:

Jak dla mnie to problem wynika z CSS’u

Podczas włączania DP w wersji sun , Konsola błędów dostarczyła mi informacji o:

8 błędach, z tego:

  • » 5 z pliku CSS-lato.css

Pamiętam, że podczas korzystania z Konquerora również miałem podobny błąd.

3.5.7, Arch Linux

Co ciekawe, kiedy Konqueror nie jest zmaksymalizowany (o szerokość chodzi) strona wygląda normalnie, a wraz z rozciąganiem przeglądarki w poziomie ta szara część (kolor zależny od wybranego stylu) zaczyna robić się coraz większa aż do stanu jaki przedstawiłem na zrzucie.

Skoro tak stawiasz sprawę, równie dobrze admin strony może powiedzieć:

A co mnie obchodzi że Ty kożystasz z jakiejś egzotycznej przeglądarki ??

jeżeli wg Ciebie/admin’a standartami należy podcierać siedzenie - to zgadzam się w pełni, moja niszowa przeglądarka jest nie istotna.

areh - ch :oops:

a wracając do tematu, po podsunięciu info o zmianie rozmiaru konqerora doszedłem do wniosku :wink: że to coś z nim, zachowuje się różnie, w zależności od swojego rozmiaru, chyba, że to w kodzie strony coś jest źle opisane i zachowuje się poprawnie…

bartmarian

Gentoo, konqueror 3.5.7 (screen był z gentoo)

Dosyć często korzystam z konquerora i nigdy tego u mnie nie było.

mam tez archa którego używam częsciej i też nie ma tego problemu.

no to może powinienem wykasować swoje /home/ja/.kde/*

mam je od lat, od 2004.3…

bartmarian, nie szkoda Ci configu?

Przenieś je :wink:

to się precyzyjnie wyraziłem kurde :mrgreen:

sprawdzę oczywiście :wink: