Strona działa bez "www", a z "www" nie odnajduje serwera

Witam. Mam problem jak w temacie. Po wpisaniu całego adresu strony bez powiedzmy prefixu www strona wczytuje sie ok. Kiedy jednak dodam prefix www to strona się nie wczytuje i mam standardowe “nie znaleziono serwera”. Zapewne coś z konfiguracja (tak myślę), tylko do kogo z ym uderzyć - do hostingodawcy czy tam, gdzie jest wykupiona domena? Gdzie sprawdzać ustawienia, by działało to zarówno bez prefixu, jak i z prefixem (niezależnie od wpisania przez użytkownika). Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

Możesz dodać do htaccess odpowiednią regułę (ew zła może powodować problem), ew to jest błąd w konfiguracji serwera, lub dns. Masz vps / własny serwer ?

htaccess nigdy nawet nie modyfikowałem. Nie,  hosting jest wykupiony. Nie VPS, zwyczajny, podstawowy. Domena jest od innego dostawcy. Co ciekawe nie zwracałem na to uwagi, jednak problem jest. Chodzi Ci o przekierowanie jak wpiszę z www to żeby przekierowało na “bez www”? Ewentualnie sama konfiguracja serwera? Odezwać się do hostingodawcy nie problem - sam nic nigdy tam nie zmieniałem, więc namieszać nie mogłem. Jedynie co robiłem to podmiana DNS u dostawcy domeny. Tylko tyle :slight_smile: Lecz tym narobić problemów nie mogłem, przynajmniej tak mi się wydaje.

A co dałeś w CNAME i NS dns ?

W panelu mam wydaje się wszystko ok. Jest tak:

www.nazwadomeny.pl na domenę (CNAME) nazwadomeny.pl

Więc powinno być ok.

Miałeś tak od razu czy zmieniałeś w ostatnich 24h ? Daj zawartość htaccess. Wpisz też adres z www na http://mxtoolbox.com/CNAMELookup.aspx i wrzuć na forum to co ci zwróciło.

Co ciekawe nic nie zmieniałem…do wczoraj. Kliknąłem jedynie “edytuj” i zapisałem to co już tam było i tak w wartościach. Jedyna zmiana to tylko zmiana DNSów u dostawcy domeny. Napisałem do supportu i jak na razie nikt mi nie odpisał i nie wiem czy to się coś zmieniło po tej mojej “edycji”, ale teraz działa odwrotnie. “Bez” www przekierowuje na stronę z www. Chwilowo działa. Jak Mam nadzieję, ze będzie ok. Zaczekam na odpowiedz supportu czy coś zmieniali i zobaczę jak to będzie sie sprawowało powiedzmy do poniedziałku. Powiedz mi jak możesz na przyszłość (chociaż i teraz też mogę to zrobić i powiedzieć co wyrzuca) jak działa narzędzie co podałeś? Coś konkretnego mam wybrać?

Pokaż nam wpisy z pliku htaccess

Co ciekawe nie  mam takiego pliku. Z tego co się dowiedziałem jets obsługiwany itd., jednak domyślnie go nie ma i mozna sobie przekierowania ustawić samodzielnie. Niby wszystko fajnie. pozostaje kwestia przekierowań poprzez Zarządzanie strefa DNS - nie powinno to działać z “automatu”?

Podaj nazwe domeny to zobaczymy co nie tak z tymi wpisami masz

Domena: coloratoweb.pl

Co dziwne. Wczoraj przekierowywało z automatu z “bez www” na “www” - dzisiaj już to nie działa. Nic nawet tam nie zmieniałem nigdy. Jedynie u dostawcy domeny zmieniłem przekierowania DNS i to wszystko… Będę wdzięczny za jakieś naprowadzenie i pomoc.

U mnie działa, win+r, wpisz ipconfig /flushdns i wtedy spróbuj

[wireboot@vostro: ~]:$ dig a coloratoweb.pl +short
193.17.184.153
[wireboot@vostro: ~]:$ dig a www.coloratoweb.pl +short
193.17.184.153

na obu znajduje serwer mysle ze jesli jest problem to raczej z dnsami

Tak jak kolega wyzej napisał , wyczyscic pamieć dns, mozna tez spróbować zmienić dnsy na: 8.8.8.8 i 8.8.4.4

 

ja mam jeszcze podobny blad. cname jest wlasciwie ustawione tylko dziala to na Firefoxie a na IE i Chromie nie