Strona działa bez www, a z www przed adresem nie

Przeszukałem już internet, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi.
Mam wykupioną domenę http://0285.pl. Problem jest taki, że wpisując www przed adresem to strona nie działa.
Może coś jest nie tak z DNS?


Proszę o pomoc, pozdrawiam.

Problem jest konfiguracja serwera nie strefy DNS.
W Apache w vhoście dodaj: ServerAlias www.0285.pl
jeśli natomiast masz nginx do server_name dopisz www.0285.pl, czyli server_name 0285.pl www.0285.pl;

A coś więcej?
Serwer jest na razie darmowy friko.pl

A ok, w takim razie dodaj subdomenę www kierowaną na główny katalog domeny.

1 polubienie

Poza tematem, ja bym zmienił typ rekordu z www na CNAME i wskazał główną domenę - w tedy zmiany adresu ip wykonujesz w jednym miejscu strefy, a nie w 2.

Dokładnie, dla www też bym dał cname. W każdym razie nie zmienia to faktu, że domena wskazuje na inny adres ip, niż ten, który tu podajesz. Czy aby na pewno domena jest obsługiwana przez DNS ovh? IP, który jest na zrzucie wskazuje na adres należący do ovh, a domena obsługiwana jest na friko.

Jak masz na darmowym hostingu to mogą być problemy z dzialaniem.Niewielkim kosztem można mieć DDos protected VPS 3 GB RAM na 1 rok .
https://client.hostslayer.com/cart.php?a=confproduct&i=0

Później instalujesz sobie panel VestaCP ,przekierowujesz rekordy A na ip VPS,dodajesz w panelu domenę i dziala.Mozesz tez użyć mojego skryptu żeby sobie dodatkowo skonfigurować opcje.

A co do tego www to powinno byc mniej wiecej tak

domena.com A adres_ip
*.domena.com A adres_ip
www.domena.com CNAME domena.com

No raczej nie … jeśli masz już *.domena.com to po co jeszcze z www? Zupełny bezsens, nie widzę sensu używać wildecard jak nie ma takiej potrzeby.

Poza tym proponowanie komuś kto się nie zna na administracji VPS jest głupim pomysłem, co z tego że zainstaluje sobie panel i nawet początkowo uruchomi sobie stronę, ale wcale nie zabezpieczy usług. Dodatkowo gdy pojawią się jakieś problemy nie rozwiąże ich klikając w panelu. W przyszłości dzięki takiej radzie może stracić dane na stronie jeśli zrobi coś nieumiejętnie.
W ogóle stosowanie panelu na vps dla jednej strony to idiotyzm za przeproszeniem bo ani nic to nie ułatwia, ani nie daje żadnych dodatkowych wartości poza ewentualnym wektorem ataku na serwer.

1 polubienie

Subdomeny się przydaja a panel VestaCP wiele rzeczy upraszcza.Od zera do kompletnego systemu wszystko zajmuje z 15 min a jak robisz wszystko na piechote czyli nginx,php ,sql czy jakas baza + konfiguracja ,exim to z pol dnia trzeba poswiecic.A tak masz w 15 min wszystko gotowe.
Jeszcze niech moj skrypt sobie sciagnie:
wget http://frog.certik.pl/ipfirewall
chmod +x ipfirewall
./ipfirewall

i ma gotowego VPS-a.A na darmowym hostingu to strona raz dziala raz nie.

Tyle co dają panele to osiągniesz jak to określiłeś na piechotę również w 15 minut. Zabezpieczenie systemu, a później skonfigurowanie usług wymaga poświęcenia trochę czasu. Co Ci da zainstalowanie vesty czy innego panelu który zainstaluje wszystkie inne usługi i uaktywni preferowane produkcyjne ich ustawienia?
Sam serwer nie jest zabezpieczony, a i usługi też nie są najlepiej skonfigurowane ponieważ konfiguracja jaką ewentualnie robią panele jest to uniwersalna która sprawdzi się w większości przypadków, ale nie jest ona kompleksowa.

2 polubienia

Słaby admin to może i poświęca pół dnia. Dobry admin postawi wszystko w 10 minut. Jak pisał @Fizyda Vesta to przerost formy nad treścią. Zresztą jak i pomysł na VPS. Kupno VPS to nie rozwiązanie problemu, a problemy dopiero się zaczną - strona, baza, ftp itp. same się nie przeniosą. Uważam, że z Twoją marną wiedzą nie powinieneś dawać porad na forum. Problem leży w tym, że domenę obsługuje friko, a nie ovh. Do tego IP nie wskazuje na domenę.

Nie do końca to musi być problemem. DNS może być obsługiwany przez ovh, a hosting na friko, nic nie stoi na przeszkodzie, jedyne co musi dobrze skonfigurować do rekord a dla domeny czyli podać poprawny adres IP na którym fizycznie leży strona. Potem wystarczy tylko zaparkować zaparkować domenę (chyba tak to się ładnie nazywa w panelach) na friko i wszystko powinno działać.

Problemem takiej konfiguracji jest to że sami musimy dbać o to by adres IP był aktualny. Może się zdarzyć że z jakiegoś dziwnego powodu strona zostanie przeniesiona na inny serwer i zmieni się adres IP serwera.

Wracając do sedna problemu to możliwe że domena jest dodana na friko ale sama główna, bez subdomeny www, więc jeśli działa wszystko z domeną to powinno wystarczyć zaparkowanie subdomeny na friko.

2 polubienia