Strona flash i skrypt


(Ostry Ziom) #1
  1. Chciałbym zrobić strone we flashu taką jak jest tutaj http://www.errorclan.dl.pl tylko nie wiem czym ją zrobić. Chciałbym jakiś łatwy program i może jakiś poradnik do niego.

  2. Potrzebuje skrypt dzięki któremu będzie można na mojej stronie kupować różne rzeczy np. runy itemy do diablo. Chciałem zrobić taki serweis handlu ale nie wiem czy da sie tak zrobić. chciałbym zrobić coś takiego jak jest tutaj http://rpg-shop.com/ prosze o pomoc.


(Monczkin) #2

przemek11 zrobisz ja we flashu - jeśli nie miałeś dotyczenia z tą "technologią" to czeka cie długa nauka.

Do do sklepu - poszukaj w sieci gotowych sklepów. Napisanie sklepu od początku dla osoby nie mającej pojęcia o programowaniu jest awykonalne.


(adam9870) #3

Tak jak napisał wcześniej Monczkin tzn. rób stronę we flashu. Jeżeli nie znasz się na flashu to szybko takiej strony nie zrobisz. Ale jeżeli zaczął byś naukę flasha to za jakiś miesiąc lub dwa to może prostą stronkę byś zrobił w nim :? Naukę flasha to proponuję metodą prób i błędów oraz z tutoriali których jest sporo w internecie. Tutaj znajdziesz linki do tutków itp. we flashu:

Jeżeli nie masz programu Macromedia Flash to najnowszą wersję trial możesz ściągnąć z vortalu ;]

Jeżeli jednak Ci się nie uda to poczytaj może o technologii AJAX. Nim można trochę podobne efekty zrobić. Tutaj masz przykład:

http://www.falazbrodni.xn.pl/

jednak AJAX też nie należy do najprostżych :stuck_out_tongue:

Co do skryptu ze sklepem to możesz poszukać gotowców ale najlepiej to samemu było by napisać jeżeli znasz się na programowaniu ale jeżeli nie znasz się to chyba cieżko może być znaleźć odpowiedni do Twoich potrzeb ;]