Strona główa dobrych proramów obciąża procesor do 100%

Witam serdecznie.

Od pewnego czasu zauważyłem ciekawą sprawę, mianowicie chodzi o to, że po wejściu na vortal dp firefox nagle zużywa 100% procesora, po przejściu na inną witrynę ff zużywa już tylko 12%-20% cpu.

Mój komputer to:

CPU: AMD Athlon 2000+xp

Grafika: Radeon 9550pro

Ram: 1,25GB

Antywirus: ESET smart security 4.2

Firefox w wersji: 3.6.3

Hej,

Najbardziej prawdopodobne, że to wina wyświetlanych w niektórych miejscach serwisu reklam Flash’owych. Polecam aktualizację Adobe Flash Player’a, którą znajdziesz tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety ale dalej to samo, na innych stronach z flashem tego problemu nie ma

dodam, że dzieje mi się tak na stronie dp, forum już nie obciąża procesora

edit:

znalazł się winowajca :wink:

elementem na stronie głównej vortlu, który tak obciąża procesor jest pasek z przesuwającym się tekstem (dokładniej to #divShortsScroller), nie wiem tylko jak to zablokować, a ABP dodałem filtr, pasek się nie wyświetla ale nadal obciążenie procesora jest 100%

jak usunę tego div’a przez firebug to wszystko jest ok. czyli CPU = ~10%;

misza_88 , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ.

Zapoznaj się z TYMI informacjami.

Czy zablokowałeś to podobnym filtrem ?(ad krowa)

zablokowałem to w ten sposób: #div(divShortsScroller) i jedyne co się zmieniło to, to że nie wyświetla się pasek ale dalej działa w tle i obciąża procesor

Ja to zablokowałem w ad krowie,bo też mi główna zjadała procka tak jak w kodzie- Remove divs/span with text

Hej,

Faktycznie, masz rację - przelatujące na stronie news’y najmocniej obciążają procesor - u mnie jakieś 10% - 15%. Po najechaniu na jeden z nich - gdy pasek się zatrzymuje - zmniejsza się też użycie procesora - do około 2% - 3%.

Pozdrawiam,

Dimatheus

poznaliśmy więc źródło problemu ale jak temu zaradzić?

AddBlockPlus raczej odpada chyba, że można inaczej zapisać regułę blokowania elementu

Ad Muncher :slight_smile:

nie chcę instalować kolejnych wtyczek, chciałbym to załatwić tym co mam czyli ABP ale jeżeli się nie uda to pomyślę nad zainstalowaniem czegoś innego

To nie jest wtyczka ,to osobny programik do wszystkich przeglądarek,zresztą zainstalujesz - zobaczysz :wink:

tym bardziej nie chcę instalować dodatkowych programików…

już bardziej jestem skłonny doinstalować kolejną wtyczkę

misza_88 - czy mógłbyś napisać którą wersję FF masz?

w pierwszym poście jest napisane

FF 3.6.3

Dodane 25.06.2010 (Pt) 20:18

znalazł się winowajca całej tej sprawy, jest nim dodatek od Skype po wyłączeniu tego dodatku Firefox zużywa mi ok 25% CPU