Strona główa dobrych proramów obciąża procesor do 100%

(misza_88) #1

Witam serdecznie.

Od pewnego czasu zauważyłem ciekawą sprawę, mianowicie chodzi o to, że po wejściu na vortal dp firefox nagle zużywa 100% procesora, po przejściu na inną witrynę ff zużywa już tylko 12%-20% cpu.

Mój komputer to:

CPU: AMD Athlon 2000+xp

Grafika: Radeon 9550pro

Ram: 1,25GB

Antywirus: ESET smart security 4.2

Firefox w wersji: 3.6.3

(Dimatheus) #2

Hej,

Najbardziej prawdopodobne, że to wina wyświetlanych w niektórych miejscach serwisu reklam Flash’owych. Polecam aktualizację Adobe Flash Player’a, którą znajdziesz tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(misza_88) #3

Niestety ale dalej to samo, na innych stronach z flashem tego problemu nie ma

dodam, że dzieje mi się tak na stronie dp, forum już nie obciąża procesora

edit:

znalazł się winowajca :wink:

elementem na stronie głównej vortlu, który tak obciąża procesor jest pasek z przesuwającym się tekstem (dokładniej to #divShortsScroller), nie wiem tylko jak to zablokować, a ABP dodałem filtr, pasek się nie wyświetla ale nadal obciążenie procesora jest 100%

jak usunę tego div’a przez firebug to wszystko jest ok. czyli CPU = ~10%;

(Golden Finger) #4

misza_88 , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ.

Zapoznaj się z TYMI informacjami.

(Łukash) #5

Czy zablokowałeś to podobnym filtrem ?(ad krowa)

(misza_88) #6

zablokowałem to w ten sposób: #div(divShortsScroller) i jedyne co się zmieniło to, to że nie wyświetla się pasek ale dalej działa w tle i obciąża procesor

(Łukash) #7

Ja to zablokowałem w ad krowie,bo też mi główna zjadała procka tak jak w kodzie- Remove divs/span with text

(Dimatheus) #8

Hej,

Faktycznie, masz rację - przelatujące na stronie news’y najmocniej obciążają procesor - u mnie jakieś 10% - 15%. Po najechaniu na jeden z nich - gdy pasek się zatrzymuje - zmniejsza się też użycie procesora - do około 2% - 3%.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(misza_88) #9

poznaliśmy więc źródło problemu ale jak temu zaradzić?

AddBlockPlus raczej odpada chyba, że można inaczej zapisać regułę blokowania elementu

(Łukash) #10

Ad Muncher :slight_smile:

(misza_88) #11

nie chcę instalować kolejnych wtyczek, chciałbym to załatwić tym co mam czyli ABP ale jeżeli się nie uda to pomyślę nad zainstalowaniem czegoś innego

(Łukash) #12

To nie jest wtyczka ,to osobny programik do wszystkich przeglądarek,zresztą zainstalujesz - zobaczysz :wink:

(misza_88) #13

tym bardziej nie chcę instalować dodatkowych programików…

już bardziej jestem skłonny doinstalować kolejną wtyczkę

(system) #14

misza_88 - czy mógłbyś napisać którą wersję FF masz?

(misza_88) #15

w pierwszym poście jest napisane

FF 3.6.3

Dodane 25.06.2010 (Pt) 20:18

znalazł się winowajca całej tej sprawy, jest nim dodatek od Skype po wyłączeniu tego dodatku Firefox zużywa mi ok 25% CPU