Strona HTML (a konkretniej zmienianie jej języka)


(Michalekmiki) #1

Czesc.

Mam prośbe.

Robie strone w notatniku i chcę dodać przycisk zmiany języka,tzn że po jego naciśnieciu cała strona wyświetla się w języku angielskim.

Jestem początkującym więc prosze prostym językiem..

Prosze o pomoc.

Z góry dzieki. :slight_smile:

P.S.Nie piszcie "Zmień program"


(rozwalkompa) #2

To nie zależy od programu, w którym piszesz stronę.

Możesz na przykład zrobić link do strony po angielsku - tłumaczysz cały tekst na angielski i zapisujesz jako stronaang.html, a na "zwykłej" dopisujesz w miejscu, gdzie chcesz mieć "przycisk"

English version[/code]
, odpowiednio w stronaang.html zmieniasz na

[code][Polska wersja](strona.html)

Albo możesz skorzystać z translatora Google: tu jest coś na ten temat


(Michalekmiki) #3

Ale on tłumaczy stronę tylko jak jest już w necie??


(Agatonster) #4

michalekmiki ,

Poczytaj Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Wiktor 1996 96) #5

Lepiej samemu przetłumaczyć stronkę bo translate google będzie tak tłumaczył że będzie niezrozumiale


(Marcin E Pc) #6

I taka moja mała uwaga, dlaczego piszesz w notatniku? Jest to całkiem nieprzyjemne. Oczywiście to twój wybór, ale jest tyle ciekawych programów, choćby notepad++. ładne kolorowanie składni, domykanie znaczników itp. bajery. A stronę poprostu tą co masz po polsku, zmieniasz na język ang. i index zapisujesz np. index_ang.html, i tam odnośniki analogiczne podstrona1_ang.html, podstrona2_ang.html, i analogicznie te podstrony tłumaczysz i tak nazywasz.

Pozdrawiam i powodzenia w tworzeniu :slight_smile:


(Don Elte) #7

Podepnij stronę pod Joomle i zainstaluj Joom!Fish. Tam ładnie i prosto sobie przetłumaczysz każdy element witryny.

Jako początkujące możesz sobie nie poradzić to poszukaj poradników i instrukcji. Dość pokaźna ilość jest na www.joomla.pl


(Marcin E Pc) #8

Kolego ale dlaczego proponujesz mu od razu przejscie na joomle? Ma swoją stronę, chce coś z nią robić, ma grafikę która mu odpowiada, więc po co od razu ma przechodzić na joomle?

Pozdrawiam


(Don Elte) #9

Hm, wygodniej, szybciej i lepiej jest mieć stronę pod CMSem i sobie wygodnie zarządzać z poziomu przeglądarki. Mało kto teraz robi stronę tak jak tu wspomina michalekmiki. Jako początkujący możliwe, że nie słyszał nawet o takiej możliwości więc chociaż się dowie. Joomla jest prosta w użyciu więc dla początkujących idealna. Zresztą nie tylko początkujących, pełno komercyjnych stron stoi na Joomli.

No chyba, że wie o takiej możliwości i woli dalej bawić się w plikach i pisaniu wszystkiego w notatniku :wink:


(IcyMat) #10

Myślę, że na dobry początek dla michalekmiki doskonałym (może to za dużo powiedziane) CMS'em będzie PHP-Fusion. Jest on jak dla mnie prostszym CMS'em dla początkujących.


(Grzesiek1) #11

Dokładnie

Tak trzeba zrobić styl, trzeba umieć obsłużyć, zainstalować itd itd, jak on chce zrobić pare podstron to nie ma co się bawić w takie coś...

Tak, jest to tak proste dla początkujących jak mordowanie muchy wyrzutnią rakiet...

Nie ma co takiej kobyły na drobne rzeczy brać...


(M@ster) #12

Ja osobiście jeśli chodzi o multilanguage sites polecam coś takiego jak GetText, bardzo wygodne i kompleksowe rozwiązanie tłumaczenia stron, tylko że to dla bardziej zaawansowanych, bo do statycznych htmli nie ma co z armaty do komara strzelać.