Strona HTML (a konkretniej zmienianie jej języka)

Czesc.

Mam prośbe.

Robie strone w notatniku i chcę dodać przycisk zmiany języka,tzn że po jego naciśnieciu cała strona wyświetla się w języku angielskim.

Jestem początkującym więc prosze prostym językiem…

Prosze o pomoc.

Z góry dzieki. :slight_smile:

P.S.Nie piszcie “Zmień program”

To nie zależy od programu, w którym piszesz stronę.

Możesz na przykład zrobić link do strony po angielsku - tłumaczysz cały tekst na angielski i zapisujesz jako stronaang.html, a na “zwykłej” dopisujesz w miejscu, gdzie chcesz mieć “przycisk”

English version[/code]
, odpowiednio w stronaang.html zmieniasz na

[code]Polska wersja

Albo możesz skorzystać z translatora Google: tu jest coś na ten temat

Ale on tłumaczy stronę tylko jak jest już w necie??

michalekmiki ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Lepiej samemu przetłumaczyć stronkę bo translate google będzie tak tłumaczył że będzie niezrozumiale

I taka moja mała uwaga, dlaczego piszesz w notatniku? Jest to całkiem nieprzyjemne. Oczywiście to twój wybór, ale jest tyle ciekawych programów, choćby notepad++. ładne kolorowanie składni, domykanie znaczników itp. bajery. A stronę poprostu tą co masz po polsku, zmieniasz na język ang. i index zapisujesz np. index_ang.html, i tam odnośniki analogiczne podstrona1_ang.html, podstrona2_ang.html, i analogicznie te podstrony tłumaczysz i tak nazywasz.

Pozdrawiam i powodzenia w tworzeniu :slight_smile:

Podepnij stronę pod Joomle i zainstaluj Joom!Fish. Tam ładnie i prosto sobie przetłumaczysz każdy element witryny.

Jako początkujące możesz sobie nie poradzić to poszukaj poradników i instrukcji. Dość pokaźna ilość jest na www.joomla.pl

Kolego ale dlaczego proponujesz mu od razu przejscie na joomle? Ma swoją stronę, chce coś z nią robić, ma grafikę która mu odpowiada, więc po co od razu ma przechodzić na joomle?

Pozdrawiam

Hm, wygodniej, szybciej i lepiej jest mieć stronę pod CMSem i sobie wygodnie zarządzać z poziomu przeglądarki. Mało kto teraz robi stronę tak jak tu wspomina michalekmiki. Jako początkujący możliwe, że nie słyszał nawet o takiej możliwości więc chociaż się dowie. Joomla jest prosta w użyciu więc dla początkujących idealna. Zresztą nie tylko początkujących, pełno komercyjnych stron stoi na Joomli.

No chyba, że wie o takiej możliwości i woli dalej bawić się w plikach i pisaniu wszystkiego w notatniku :wink:

Myślę, że na dobry początek dla michalekmiki doskonałym (może to za dużo powiedziane) CMS’em będzie PHP-Fusion. Jest on jak dla mnie prostszym CMS’em dla początkujących.

Dokładnie

Tak trzeba zrobić styl, trzeba umieć obsłużyć, zainstalować itd itd, jak on chce zrobić pare podstron to nie ma co się bawić w takie coś…

Tak, jest to tak proste dla początkujących jak mordowanie muchy wyrzutnią rakiet…

Nie ma co takiej kobyły na drobne rzeczy brać…

Ja osobiście jeśli chodzi o multilanguage sites polecam coś takiego jak GetText, bardzo wygodne i kompleksowe rozwiązanie tłumaczenia stron, tylko że to dla bardziej zaawansowanych, bo do statycznych htmli nie ma co z armaty do komara strzelać.