Strona i forum na jednym FTP czy na dwóch oddzielnych?

Witam,

chcę sobie zrobić stronę (WordPress) i forum (PHPBB by Przemo), na CBA.PL

Z tego co zauważyłem na tamtym hostingu, można mieć 25 kont FTP i jest jedna baza danych bez limitu.

Moje pytanie brzmi:

Czy pliki WordPress wgrać na jedno konto FTP, a pliki forum na drugie, czy obydwa wgrać na jedno FTP, doradźcie jak będzie lepiej.

no to teraz usiądź i pomyśl chwilę nad tym o co pytasz. jaki byłby sens umieszczania czegoś na dwóch różnych kontach ftp?

Airborn chyba mnie nie zrozumiałeś, albo nie wiesz jak jest na .

Tam do każdego konta FTP da się podczepić subdomenę, a baza danych jest jedna do tych wszystkich 25 kont FTP.

Moje pytanie brzmi:

Czy pliki WordPress i forum wgrać na jedno FTP razem czy oddzielnie np.

admin@xxx.cba.pl - tu strona

forum@xxx.cba.pl - tu forum.

O to mi chodzi, czy lepiej żeby strona i forum było na jednym FTP ADMIN czy też oddzielnie tak jak wyżej przedstawiłem.

subomenę z tego co się orientuję da się również podczepić do poszczególnych katalogów?

Aha, racja.

To w końcu jak lepiej, lepiej będzie jak stronę i forum wrzucę na jedno FTP, czy jak forum będzie na oddzielnym a strona na oddzielnym?

no, to jak już ustaliliśmy, że wiem o co chodzę. to ponowię pytanie, pomyśl logicznie chwilę i zastanów się, czy umieszczanie tego na osobnych kontach da Ci jakąkolwiek zaletę. poza tym, że musisz pamiętać więcej haseł i loginów.

Przecież to jest oczywiste, że na tym samym :o

Dzięki za radę, po co pamiętać dodatkowe loginy i hasła.

A i jeszcze jedno pytanie:

Czy pliki strony i forum wrzucić do głównego katalogu na FTP czy strona może być w głównym a forum w swoim np. strona w / , a forum w /forum?

Tak.

Ok, to zrobię tak:

/ - tu będzie strona bez katalogu

/forum - w tym katalogu będzie forum

Czy będzie w 100%, ok?

Tak, wszystko będzie dobrze :wink:

Airborn - w jaki sposób?

Stworzyłem subdomenę forum.moja_strona.cba.pl i jak zrobić, żeby otwierało forum?

Najprościej wrzucić do tego katalogu forum.

A jak nie to mozesz tam utworzyć index i wstawić do niego

[/code]

Sharapova dzięki za kod.

Wkleiłem do notatnika ten kod adres forum wpisałem tak xxx.cba.pl/forum i zapisałem jako index.php i gdy wchodzę w przeglądarkę i wpisuję http://www.forum.xxx.cba.pl to wyświetla mi się główna strona serwisu cba.pl, nie chce mi się przesyłać tych plików do tego drugiego folderu, ponieważ mam wolnego neta. Da się to jeszcze w jakiś sposób zrobić?