Strona informuje o wyłączeniu Adblocka, chociaż nie jest zainstalowany

Firefox 66.0.1
Strona pilot wp informuje o wyłączeniu AdBlocka, chociaż nie instalowałem rozszerzenia do blokowania reklam (z rozszerzeń mam tylko No Coin i Google Translator). Z początku myślałem, że pewnie chodzi o rozszerzenie No Coin, ale nawet po wyłączeniu tego rozszerzenia, strona dalej informuje. Nie mam pomysłów jak to ogarnąć.

Sprawdź jak masz ustawione blokowanie treści:

Na ustawieniu ścisłym strona krzyczy o adblocku, na ustawieniu standardowym - nie.

A no tak, WP chce śledzić.
Elementy śledzące wystarczyło włączyć… :smirk:
Bez%C2%A0tytu%C5%82u

Niestety Moz://a / Disconnect olewa zgłoszenia by to może naprawić.

Podobne coś jest z tvp i nawet starymi grami flash.

Można powiedzieć, że Firefox robi trochę figli.

Wcześniej Firefox nie robił mi takich cyrków, stąd temat na forum.

U mnie Firefox na PC z rozszerzeniem Adguard nie blokuje podstawowego elementu, co jest już w regułach podstawowego filtra Adguard. Natomiast Android Firefox z rozszerzeniem Adguard działa normalnie i blokuje ten element. I nie wiem do dnia dziś dlaczego tak się dzieje. I muszę dodać regułę dla komputerów, która podał AdamWr na github, aby to działało. A ta reguła teoretycznie jest.

Tylko co mozilla miałaby naprawiać skoro wybranie opcji blokowania elementów śledzących działa?

Źle działa nie powinna generować komunikatu “anty-adblock”.

To nie mozilla generuje komunikat anty-adblock, tylko wp które nie pozwala korzystać ze swojej strony z zablokowanym śledzeniem użytkownika. Chyba szukasz problemu nie po tej stronie gdzie należy :wink:

WP raczej tego nie naprawi, nawet zamknęli statyczną WP jak przez pół roku się rozwaliła:

https://www.wp.pl/static.html

Wcale mi to nie przeszkadza. Niech tracą klientów za takie zagrywki. Mam nadzieję że chromium też coś podobnego wprowadzi.

Polska telewizja naziemna w Google - chyba tylko z tych urządzonek trzymanych “w piwnicach” / “na strychach”?

Pewnie Googlowi wystarczy YouTube.

Zablokować całe Adocean/Gemius/Redcdn Adserver. :joy::joy::joy:

No i google ads :joy::joy::joy::joy: