Strona internetowa i ts na tej samej domenie

Witam. Kupiłem ostatnio domenę na nazwa.pl chciałem podpiąć pod nią ip tsa i zewnętrzny serwer www. 

Miało by to wyglądać tak:

ts.domena.pl - serwer teamspeak (jest to vps)

domena.pl - strona internetowa

Jak tego dokonać? Dzięki z góry za pomoc.

No ok, a Ty się chwalisz czy o co pytasz? Bo w sumie pytania nie widzę…[emoji14]

Chodzi o to, że nie wiem jak podpiąć jedną domenę pod 2 różne serwery. W tym jedna to domena, druga subdomena.

 

Tak naprawdę domenę podpinasz pod serwer NS. A w nim ustawiasz odwołania czyli w DNS uatawiasz że np www ma być na IP1 a mail na IP2. Nic prostszego nie ma :slight_smile: masz swoje serwery czy hosting?

To nie będzie jedna domena tylko 2 różne.

Swoją domenę podpinasz pod DNS i na nim ją konfigurujesz. Główna mojadomena.pl ma wskazywać na serwer WWW - jeśli zdecydujesz się na hosting współdzielony to będzie to zrobione automatycznie.

Na DNS tworzysz dla swojej domeny subdomenę czyli nową domenę i ustawiasz ją tak by wskazywała na adres IP serwera TS3.

Jedyne na co musisz zwrócić to by hosting z serwerem DNS na który się zdecydujesz posiadał w ofercie możliwość edycji stref DNS (czy jak to się tam może nazywać - zależnie od panelu). Ogólnie potrzebujesz edytor DNS w którym będziesz mógł dodać rekord typu A dla swojej subdomeny.

Dobrze by było gdybyś jeszcze mógł ustawić rekord srv, ale nie jest to niezbędne.

No i właśnie w tym problem. Hosting byet.host nie oferuje nic poza CNAME dla subdomen. Natomiast konfiguracja na nazwa.pl jest denerwująca. Opcje konfiguracji są dwie: podstawowa i zaawansowana. Pierwsza pozwala jedynie wprowadzić zewnętrzne adresy dns.

947OsPP.png

Druga daje pole do manewru lecz wyklucza pierwszą.

Jeśli ktoś zna darmowy hosting, który oferuje tak zaawansowaną edycje dns to byłoby super.

Druga wcale nie wyklucza pierwszej :slight_smile: poza tym wszystko pięknie ustawisz w drugiej. Dokładnie co ustawić podał Ci kolega wyżej