Strona internetowa, kilka pomysłów co do efektów


(Wojtekochab1) #1

Witam!Założyłem nie dawno stronkę klasa94.cba.pl.Narazie jest w budowie! Wpadłem na ciekawy pomysł tylko nie wiem jak go wykonać.A więc czy da się zrobić coś takiego:ja jako administrator wpisuję jakiś tekst a on każdemu kto przegląda tę stronę wyskakuje na monitorze i od prawej do lewej jedzie;)jest to wykonalne wogóle, a jak tak to są jakieś programy albo coś takiego z tym ?.I jeszcze jedno stronka ma narazie adres: klasa94.cba.pl/joomla, co zrobić żeby było samo klasa94.cba.pl?Proszę o wyrozumiałość, to moja pierwsza stronka


(Puskas) #2
Siema czesc tutaj wpisujesz swoj text i masz elo elo ziomki czytajcie ten text

(Wojtekochab1) #3

Heh^^ok tylko jak to wstawić na stronkę.Mógłbyś mi to łopatologicznie wytłumaczyć?:wink:


(Sidhmor) #4

Wpierw to sobie tę Joomle zainstaluj nim zrobi to ktoś za Ciebie:)


(Wojtekochab1) #5

joomla jest już zainstalowane i zainstalowałem narazie oprócz tego motyw i forum;)Jak będę miał czas do zajmę się treścią.Tylko z tymi kodami HTML trochę mi nie idzie.Możesz mi wytłumaczyć gdzie mam wpisać to co mi wysłałeś?:wink:z Góry dzięki;)


(Puskas) #6

daj link do strony.


(Wojtekochab1) #7

http://klasa94.cba.pl/jooomla .Proszę i z góry mówię że powpisywane są tam narazie takie (przepraszam za słowo)pierdoły;)chciałem tylko przetestować^^


(Puskas) #8

templates/blackdalhia/index.php

edytuj to np. Notepad2

wklej kod, który Ci podałem np. do footera. Zobacz jak to będzie wyglądać :slight_smile:

Siema czesc tutaj wpisujesz swoj text i masz elo elo ziomki czytajcie ten text

(Wojtekochab1) #9

(Puskas) #10

poprzeglądaj inne pliki i templates/blackdalhia

jakis index.html etc.


(Wojtekochab1) #11

zgrałem z serwera i uploadowałem, oto link: http://eupload.pl/files/1MI7JTHV/net2ftp-1264525230.zip .Proszę spojrzeć tam jest cały folder blackdalhia;)


(Puskas) #12

W index.php Od linijki 114 zamień na tą i zobacz efekt.


(Wojtekochab1) #13

Jest :smiley: na dole ,,jeździ":wink: a jak zrobić to tak żeby były większe litery i grubsze i żeby po środku monitora się przesuwały?


(Puskas) #14
[/code]

(Wojtekochab1) #15

Ok tylko nie jest na środku monitora i z tego co widzę to w kodzie jest kolor czerwony, a jest cały czas biały.Poza tym bardzo dziękuję za poświęcony czas i pomoc


(Puskas) #16

Zobacz w CSS'ie.

Kodowanie strony zmień na :

A do edytowania polecam :

Notepad++ : http://www.dobreprogramy.pl/Notepad,Pro ... 12986.html

Notepad2 : http://www.dobreprogramy.pl/Notepad,Pro ... 13075.html

I poczytaj może jakiś kurs :stuck_out_tongue:

http://www.kurshtml.boo.pl/

nie rozumiem za bardzo o co Ci chodzi z tym środkiem monitora ? :stuck_out_tongue:

?


(Wojtekochab1) #17

Ok. mam jeszcze 3 pytania czy da się w ten tekst wstawic obrazek żeby razem z tymi literami szedł? 2 pytanie co zrobić żeby np jak ja tam wpisze jakiś link to żeby po kliknięciu przekierowywało na tą stronę.I 3 pytanie co zrobić żeby zamiast adresu www.klasa94.cba.pl/joomla było samo www.klasa94.cba.pl? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam


(IcyMat) #18

Musisz przenieść wszystkie pliki z folderu joomla do głównego katalogu na twoim serwerze. Ewentualnie możesz zrobić przekierowanie, ale nie widzę sensu takiego działania :wink:


(Puskas) #19
[/code]
 w tym przypadku po kliknięciu na obrazek przekieruje cię na http://www.klasa94.cba.pl . Obrazek musisz dodać do images w folderze templatki. 

Jak chcesz same linki bez obrazka to :

[code] [TEKST](http://www.strona.pl/)

Jeżeli natomiast chodzi o przekierowanie to przenieś wszystkie pliki lub wrzuć nowa joomle bez folderu instalation i prześlij stara configuration.php, zmień tam folder itd.