Strona internetowa na własnym kompie

Witam mam pytanie jak zrobić żeby na moim komputerze stał serwer ze strona internetową (do gry mi jest potrzebna).Po prostu chciałbym za darmo mieć na swoim kompie stronke . 

  1. “Postawisz” na jakimś “eco-PC”  może atom\ nowy celeron ? 24/7 ?

  2.  Od sąsiada prąd podłączyłeś że za darmo chcesz mieć ?

  3.  Parametry wysyłania twojego łącza szybsze niż 50kb/s ?

 

 

Więcej odpowiedzi i problemów:

https://www.google.pl/search?client=opera&q=strona+www+na+swoim+komputerze&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

Jest to nieopłacalne choćby z powodu prądu. Skoro masz www - zapewne chcesz, aby strona działała 24h/7? No to znaczy, że 24h/7 musisz mieć włączony komputer, no bo jak inaczej? :slight_smile: Wyłączasz komputer, znika strona na ten czas :wink: Jak chcesz mieć za darmo przez 24h, to poszukaj jakiegoś znośnego hostingu bez opłat, przyzwoicie wygląda choćby http://www.000webhost.com/.

 

A jak chcesz być unikalnym, kup jakąś domenę pl na rok w cenie ~15zł, podepnij do hiostingu i masz.

 

Serwer na własnym komputerze to nieco bardziej złożona kwestia - nadal do zorganizowania, jednak wnioskując ze stylu Twojego postu - dla Ciebie najlepszym wyjściem będzie po prostu darmowy hosting.

 

EDIT:

 

Oczywiście zawsze może postawić sobie taki serwerek lokalny www na swoim komputerze bez dostępu do internetu i to żaden problem, pod Windows pewnie też w paru kliknięciach się to załatwi, postawisz odpowiednik LAMP dla Windows i wsio. Ale Ty chciałeś jak rozumiem posłać ją jeszcze do sieci, ale w domowych warunkach najlepszym rozwiązaniem jest po prostu darmowy/płatny hosting + ewentualnie unikalna domena.

Zainstalować serwer WWW (jeśli strona jest w PHP, to również serwer PHP), posiadać publiczne IP oraz łącze z w miarę wysokim uploadem i pieniądze na rachunki za prąd.