Strona internetowa na własnym kompie


(Komputerhk) #1

Witam mam pytanie jak zrobić żeby na moim komputerze stał serwer ze strona internetową (do gry mi jest potrzebna).Po prostu chciałbym za darmo mieć na swoim kompie stronke . 


(sr57be45) #2
  1. “Postawisz” na jakimś “eco-PC”  może atom\ nowy celeron ? 24/7 ?

  2.  Od sąsiada prąd podłączyłeś że za darmo chcesz mieć ?

  3.  Parametry wysyłania twojego łącza szybsze niż 50kb/s ?

 

 

Więcej odpowiedzi i problemów:

https://www.google.pl/search?client=opera&q=strona+www+na+swoim+komputerze&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest


(Jusko) #3

Jest to nieopłacalne choćby z powodu prądu. Skoro masz www - zapewne chcesz, aby strona działała 24h/7? No to znaczy, że 24h/7 musisz mieć włączony komputer, no bo jak inaczej? :slight_smile: Wyłączasz komputer, znika strona na ten czas :wink: Jak chcesz mieć za darmo przez 24h, to poszukaj jakiegoś znośnego hostingu bez opłat, przyzwoicie wygląda choćby http://www.000webhost.com/.

 

A jak chcesz być unikalnym, kup jakąś domenę pl na rok w cenie ~15zł, podepnij do hiostingu i masz.

 

Serwer na własnym komputerze to nieco bardziej złożona kwestia - nadal do zorganizowania, jednak wnioskując ze stylu Twojego postu - dla Ciebie najlepszym wyjściem będzie po prostu darmowy hosting.

 

EDIT:

 

Oczywiście zawsze może postawić sobie taki serwerek lokalny www na swoim komputerze bez dostępu do internetu i to żaden problem, pod Windows pewnie też w paru kliknięciach się to załatwi, postawisz odpowiednik LAMP dla Windows i wsio. Ale Ty chciałeś jak rozumiem posłać ją jeszcze do sieci, ale w domowych warunkach najlepszym rozwiązaniem jest po prostu darmowy/płatny hosting + ewentualnie unikalna domena.


(roobal) #4

Zainstalować serwer WWW (jeśli strona jest w PHP, to również serwer PHP), posiadać publiczne IP oraz łącze z w miarę wysokim uploadem i pieniądze na rachunki za prąd.