Strona która pokaże status serwera

Witam. Nie wiem czy w dobrym dziale (chyba nie), ale szukam jakiegoś skryptu na stronę który pokazywałby czy dany serwer jest online czy offline. Chodzi o to, że podam ip serwera i wyświetli mi się grafika z jakimś napisem, albo znakiem, np. Na zielono to online, a na czerwono to offline. Potrzebne mi coś takiego, bo stawiam swój serwer do gry i chcę żeby było widać czy online czy offline. Nie chcę tego wstawiać na mojej stronie, ale szukam jakiegoś prostego generatora w internecie i będę mógł wstawić na forum taką grafikę, lub link do tej grafiki. Czy znalazłby się ktoś kto zna taką stronę? Prościej, chodzi mi o banner czy serwer jest online czy offline, jak np. Przy prywatnych serwerach do cs lub minecrafta.

Counter Strike obsłuży Ci www.gametracker.com, a Minecrafta http://minecraftviewer.com.

Jeżeli stawiasz serwer jakiejś innej gry to podaj jej nazwę bo z kapelusza wróżyć nie umiem. Żeby dało się stworzyć taki banner gra musi obsługiwać zewnętrzne zapytania. W CS jest to biblioteka od psyhostatów, a w Minecrafcie specjalny plugin.

Gra to Terraria. Ale potrzebny mi jest tylko banner on / off, nie chce pingu ani liczby graczy na serwerze

Jeżeli chcesz banner, który będzie się zmieniał w zależności od stanu serwera, to musi coś sprawdzać ten stan. Jeżeli nie chcesz nigdzie rejestrować się (co jest najłatwiejszą metodą) to piszesz skrypt, który pinguje ci dany serwer. Jeżeli jest odpowiedź na ping, to wtedy ładuje się banner z napisem on jeżeli nie ma odpowiedzi to ładuje się banner off.

Jest jeden haczyk. Pingując serwer (komputer), sprawdzisz czy jest włączony i podłączony do internetu, ale nie dowiesz się, czy serwer (aplikacja) jest włączony. Tutaj trzeba by było sprawdzić, czy na serwerze na określonym porcie coś działa.

Albo sprawdzić czy proces jest aktywny.

Pozdrawiam!

http://craftsite.pl/media/status/status … &port=7777 Chodzi mi o coś takiego. To mnie w 99% zadowala, tylko szukam jakiejś neutralnej grafiki, w sensie bez żadnych counter strike czy minecraft, po prostu online albo offline, niezależna grafika.