Strona na którą wejdzie plik 7GB, czy jest taka?

Czy jest strona typu Sky Drive Microsoftu - zrobię konto i tylko ja i znajomi będziemy mogli oglądać pliki. Ta strona jest fajna ale ma limit wrzucania pliku do jakiejś tam wielkości. Chodzi mi o jeden plik, który ma prawie 7GB - obraz ISO.

7GB i darmowe? Nie spotkałem się. Pozostaje chyba podzielenie pliku na party.

Jak chcesz coś tak dużego przesłać znajomym to polecam ftp, lub p2p. Również nie znam takiego serwisu hostingowego.

Ja pliki tej wielkości przez opere unity przesyłam zazwyczaj

A może 4shared (http://www.4shared.com/)?? po zalogowaniu otrzymujesz konto 13GB. Nie zauważyłem tam limitów co do pliku. sam u siebie mam plik 2GB, wiec może i większy wejdzie. Plik można udostępnić linkiem do pliku, z hasłem lub bez. Ograniczeniem jest pojemność samego konta oraz download w konta - około 5Mbit/s)

Pozdrawiam

No niestety muszę Cię kolego crowbme zmartwić. W serwisie 4shared.com istnieje limit wielkości pliku- jest to 2GB.

Jedyny darmowy serwis, który Ci to umożliwi to chyba http://www.dropbox.com. Jednak będzie to wymagać trochę zachodu (zapraszanie znajomych, którzy będą się rejestrować).

Na MegaUpload nie masz limitu na wielkość pliku.

@uszaty_pl2

Niestety mylisz się. Serwis MegaUpload posiada limit- 2GB na jeden plik. Dodatkowo limit na dzienne pobieranie 2GB. Jedynie konto premium (płatne) nie ma limitu wielkości pliku.

No nic, pozostaje mi podzielenie pliku na party i wrzucenie na 4shared.com

Jeśli wysyłasz to do jednej osoby, to postaw na komputerze serwer FTP lub HTTP i niech go po prostu ściągnie. Tylko musisz mieć publiczne IP (może być dynamiczne).

Właśnie przy Operze Unite żadnego zewnętrznego IP nie trzeba, a założenie trwa moment. Pewnie są programy specjalnie do tego celu przeznaczone, ale nigdy nie potrzebowałem bardziej zaawansowanych funkcji, więc nie szukałem.

Ja serwer HTTP mam, bo czasem korzystam z niego do testowania stron WWW. A że można go również w wygodny sposób wykorzystać do przesyłania innym plików, to tak robię.

Albo zrób torrent, wtedy chociaż nie będzie problemów jeśli coś przerwie.

To spoko sposób ale żeby ktoś pobrał musi ktoś ciągle udostępniać, jeśli ktoś mam UP minimum 2-3Mbps to ujdzie ale mniejsze to żmudne jest strasznie :((