Strona o SeaMonkey 2.0.5 - wersja beta jako stabilna


(scripter1) #1

Jako że nie znalazłem odpowiedniego wątka więc piszę nowy.

Na vortalu na stronie o przeglądarce SeaMonkey (http://www.dobreprogramy.pl/SeaMonkey,P ... 12891.html) widnieje już do pobrania wersja 2.0.5 jako stabilna podczas gdy na stronie programu w informacjach o tej wersji (http://www.seamonkey-project.org/releas ... nkey2.0.5/) wciąż jeszcze widnieje wielki czerwony napis "This version is in beta-testing".

Poza tym na domyślnej stronie startowej tej przeglądarki (http://www.seamonkey.pl/start/) która zawsze pokazuje jaka jest najnowsza jej wersji wciąż jako najnowsza jest pokazywana wersja 2.0.4

Proszę redakcję o skorygowanie tego oczywistego błędu.

_ Edit: _

Teraz już wersja 2.0.5 została oficjalnie wydana ale nadal nie rozumiem tego czemu na portalu wersja 2.0.5 pojawiła się jako stabilna zanim została oficjalnie wydana i zanim pojawiła się o tym informacja na stronie SeaMonkey.


(Docent) #2

Bardzo często jest tak, że u nas w bazie pojawia się link do wersji stabilnej od razu gdy producent ją publikuje u siebie na serwerach. Zwykle jednak publikacja na serwerach nie oznacza oficjalnego "wydania" (producenci musza mieć czas na opracowanie dokumentów Release Notes, zmianę strony itp. - to niestety zajmuje im dość dużo czasu, czasami też czekają na replikację plików na wszystkie swoje serwery). Stąd pomiędzy publikacją plików a oficjalną premierą jest kilka(naście) godzin różnicy i stąd u nas wersja ta mogła się pojawić rano, a została "wydana" wieczorem.


(scripter1) #3

Docent , Dzięki, takiej odpowiedzi oczekiwałem. :slight_smile:

Temat uważam za zamknięty.