Strona oparta na tabelach

Tworze strone internetowa ktorej poszczegolne elementy sa umieszczane w tabelach.

Problem jest tego typu ze gdy wstawie do znacznikow otwieracjacych tabele znacznik border=“1” to strona wyglada zgodnie z przewidywaniami kazdy element jest obramowany. Ale jezeli zmienia watosc na o

Wiem ze poszczegone elementy stron powinny byc pozycjonowane za pomoca CSS lecz nie jest mi znany ten jezyk w stopniu pozwalajacym na swobodne umieszczanie elemetow

http://sitek333.w.interia.pl/tabele.htm

Może to ci się przyda.

A jak nie to, to zachęcam do lektury css, bo łatwo jest się tego nauczyć żeby zrobić ładną stronkę:

www.kurshtml.boo.pl

od końca zacznę

-nie, tabele nie służą do tworzenia layoutów! Nie znaczy to, że tabele są złe itd. Ale tabele służą do prezentacji danych tabelarycznych, nie zaś do tworzenia całej struktury strony.

  • wyzerowany border + border-collapse: collapse;

w czasie moich poszukiwan zawitalem na obie stony i nie znalazlem odpowiedzi, obecnie nie mam czasu ani materialow zeby uczyc sie cssa wiem ze jest mnostwo stron o css ale zawieraja one szczatkowe dane i nie jest tam dobrze wytlumaczone co jak,dlaczego. Poza tym potrzebuje rozwiazania na teraz bo strona powinna byc zrobiona jak najszybciej

Dodane 09.02.2010 (Wt) 12:40

tylko zmniejszyl odstepy pomiedzy komorkami i nadal sa one widoczne moze zeby lepiej zobrazowac nature problemu zamieszcze screena

http://zapodaj.net/cfc2e4e626ad.jpg.html

DerekDX ja całkowicie nie znając CSS uczyłem się 2 godziny tego co uważałem że będzie mi potrzebne i zakodowałem poprawnie layout.

Wydaje mi się że 2 godziny nie mają znaczenia, a to co widzę na twoim screenie jest proste do wykonania.

mozesz napisac jakimi konkretnie znacznikami sie zainteresowac odnosnie pozycjonowania tych obrazkow bede bardzo wdzieczny i juz sie biore za nauke

Po pierwsze musisz w pliku style.css (pierw go utwórz) ustawić drobiazgi, czyli czcionkę, tło strony itp…

Wpisujesz w style.css wygląd ogólny:

body

{

	font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;

	font-size: 10pt;

	color: #FFFFFF;

	background-image: url(tlo-strony.png)

}

Potem, jeśli chcesz pisać na obrazku, a to ci się przyda do menu, to wstawiasz w style.css coś takiego:

.menu {

    float: right;

    width: 780px;

    height: 40px;

    background: #000 url('obrazek.png') top left no-repeat;

    text-align: left;

    display: block;

    font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;

    font-size: 14pt;

    color: #FFFFFF;

}

Gdzie width i height to rozmiar obrazka, a font-size to rozmiar czcionki. Potem aby to zamieścić, musisz dać to w index.html:

Treść i informacje - zamknięcie divem
[/code]

I to są dwie podstawowe rzeczy.

Potem już robisz tylko inne rzeczy według przykładu powyżej, czyli menu, stopka, treść główna itp…

Poczytaj sobie jeszcze o css. Ja się takiego czegoś nauczyłem w 2 godziny i ładnie zakodowałem layout (patrz: www.verex.pl) który ma css zgodny ze standardami W3C.

z taki elementami jak czcionki fonty i kolorki mysle ze nie bede mial problemu teraz staram sie wykombinowac jak ustawic 3 elementy w jedej lini z czego 2 skrajne elemty sa obrazkami a srodkowy jest obrazkiem o szerokosci 1px i powtarzanym na calej dlugosci strony.

poradzilem sobie z kwestia powtarzanie tego srodkowego obrazka ale niemoge zmusic 2 skrajnych obrazkow aby pozostaly w lini z tym 2