Strona prawna zarabaiania poprzez modyfikacje sprzętu

Nie wiem czy temat będzie adekwatny do treści, ale tylko to mi przyszło do głowy.

Wczoraj wpadłem na pomysł, żeby trochę zarobić na składaniu komputerów (dobieraniem części do już istniejącego sprzętu lub “tworzeniem” go od podstaw), instalowaniu systemów operacyjnych oraz jakiegoś software. Dziś po głębszych przemyśleniach do głowy przyszła mi myśl, że może to być nielegalne albo trzeba będzie od tego odprowadzić podatek. Szukałem w internecie, ale nic na ten temat nie znalazłem, dlatego założyłem ten temat bo być może jest ktoś kto jest dokładnie zaznajomiony z prawem lub przeszedł przez coś takiego.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Sądzę, że by być legalnym, musiałbyś założyć własną firmę. :slight_smile:

Wolałbym jednak jakieś konkretne odpowiedzi, bo przypuszczać to każdy może.

widzę, że nie dostrzegłeś sarkazmu w wypowiedzi kolegi. żeby legalnie handlować, zarabiać na usługach, mieć możliwość wystawiania paragonów fiskalnych oraz faktur vat trzeba założyć i prowadzić działalność gospodarczą. od zarobionych pieniędzy trzeba odprowadzać podatek, trzeba także opłacić ZUS, nawet jeśli będziesz jedynym pracownikiem firmy.

viewtopic.php?f=1&t=240135#p1582242

powodzenia!

W dniu 22.05.2008 , o godzinie 14:34 został dopisany post przez magdalena1999

viewtopic.php?f=1&t=240135#p1582242

powodzenia!

magdalena1999 , Serdecznie dzięki. Nieco rozwiałaś moje wątpliwości, jednak na wszelki wypadek popytam na forum prawniczym (które dzisiaj znalazłem)

Drobiazg. Dasz linka do tego forum?