Strona rozjeżdża się pod IE


(bboroski) #1

Cześć, może mi ktoś podpowiedzieć gdzie/jak pozbyć się problemu wyświetlania strony na IE? Rozjeżdża się, cuda wianki normalnie. Nie robiłem jej, a przejąłem administrowanie. A może nie da się tego zrobić?

www.atisoft.pl

Na FF, Operze i Chrome wyświetla się ok.


(Łukash) #2

Strona rozjeżdża się pod każdą przeglądarką : O nas > Misja > rozwijane listy wyskakują (z dobrego) z nie tego miejsca co na głównej, na Operze w ogóle z kosmosu + na głównej proponowałbym rozdzielić “Kontaktem” Usługi i Sprzęt IT bo listy nieładnie nachodzą na siebie.


(Dimatheus) #3

Hej,

A w jakiej wersji IE stronka się rozjeżdża? Bo sprawdzam w IE 10 i wszystko jest w jak najlepszym porządku. :slight_smile:

70196007911806269674_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Łukash) #4

Dimatheus , sprawdź np O nas > Misja :wink:


(Pablo_Wawa) #5

W pierwszej kolejności sugeruję poprawić stronę pod kątem poprawności XHTML:

http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fatisoft.pl&charset=%28detect+automatically%29&doctype=Inline&group=0&No200=1&user-agent=W3C_Validator%2F1.3+http%3A%2F%2Fvalidator.w3.org%2Fservices

Oczywiście sprawdzić należy nie tylko stronę główną, ale pozostałe również.


(Dimatheus) #6

Hej,

Faktycznie, coś jest nie tak, ale problem nie dotyczy tylko IE, ale wszystkich przeglądarek. Tak na szybko przeglądając podejrzewam, że ktoś stosował różne style - zamiast jednego w zewnętrznym pliku, ktoś style stosował w plikach html i tutaj raz łatwiej się pogubić, a dwa - trudniej znaleźć to, co jest niepoprawne.

Błędy są, ale w większości to błędny pomniejsze - głównie czeskie błędy lub braki znaku cudzysłowu. Chociaż w misji faktycznie jeden błąd dotyczy DIV’a.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(XMan) #7

Dziwne ?

U mnie na Windows XP SP3 oraz Windows 7 Ultimate SP1 32 bit. jest wszystko OK.

Przeglądarki IE8, IE10, Firefox 22.0

ja627_Misja.png


(Dimatheus) #8

Hej,

Zwróć uwagę na położenie poszczególnych elementów w tych zakładkach w menu O nas - widać różnice w ich położeniach. Oczywiście nie są to różnice wielkie, ale mimo wszystko dostrzegalne.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(jacko1998) #9

U mnie w Chrome jest wszystko OK ! Ale pod IE8 jest tragedia ;/


(Dimatheus) #10

Hej,

W IE generalnie strona wyświetla się prawidłowo tylko w wersji 10. W każdym z trybów zgodności - począwszy od IE7 do IE10 - strona traci graficzne przyciski i wygląda… strasznie.

Pozdrawiam,

Dimatheus