Strona startowa tikotin.com i wyskakujące reklamy


(Nemkonemko52) #1

Witam. Mam pewien problem, ponieważ tata bardzo zaśmiecił laptopa i muszę go jakoś wyczyścić. Pierwszym problemem jest występująca strona startowa tikotin.com.  Nie mogę w żaden sposób jej usunąć. Druga sprawa to wyskakujące reklamy, mimo AdBlocka wyskakuje wiele reklam w nowym oknie. Prosiłbym też o podanie jakiegoś skutecznego programu, żeby pousuwać śmieci. Jakieś pomysły, żeby laptop zaczął chodzić szybciej? :slight_smile:


(system) #2

A Tata nie chodził po jakiś stronach z ładnymi paniami? Bo coś takiego często się przez to zdarza :wink:

 

Dobrym programem na to jest porządny antywirus i ADWCleaner (obsługa banalna, dajesz skanuj potem usuń)


(dragonn) #3

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebytes-AntiMalware,Program,Windows,13117.html jeśli tego typu śmieci mu wyskakują to system może być mocno zawirusowany. A na przyszłość polecam zainstalować takim osobom www.adfender.com żeby znowu nie złapały jakiś świństw kilkajac bez sensownie w reklamy, wbrew pozorom sprawdza się to lepiej niż każdy antywirus.


(Crawd) #4

(Nemkonemko52) #5

Okej, ściągam jestem w trakcie ściągania AdwCleanera, malwarrebytes i ccleaner już jest. Jak skończę wszystkie wskazane działania to dam znać! :slight_smile:


(Dimatheus) #6

Hej,

Wykonaj logi (FRST.txt i Addition.txt) programem Farbar Recovery Scan Tool - informacje o tym, jak dokładnie ustawić program i gdzie zamieścić logi znajdziesz w temacie: http://forum.dobreprogramy.pl/nowy-log-obowi%C4%85zkowy-farbar-recovery-scan-tool-t478727/.

Przenoszę do stosownego działu.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Nemkonemko52) #7

Zrobiłem to co polecił Willy i wszystko działa. Jest ok. Dzięki wszystkim za pomoc, można zamknąć. :slight_smile: