Strona startowa w Chrome

Na co dzień używam Firefoxa i mam mały problem z Chrome, bo nie do końca umiem dopasować go pod siebie. Jak ustawić stronę startową, aby np w górnej części mieć wyszukiwarkę google, a na dole kilka wybranych przeze mnie zakładek (np. jako kafelki)?

Własna strona w html (zapisana np. w moich dokumentach) lub jakimś dodatkiem jak nie ograniczyli tego w API Chrome 61/62 (np. Stylusem nie przeniesiesz wyszukiwarki wyżej).

Komuniktat z dodatku stylus:

Ze względów bezpieczeństwa przeglądarka nie zezwala, aby rozszerzenia wpływały na wbudowane strony (np. chrome://version, standardowa strona nowej karty od Chrome 61, about:addons itd.), a także na inne strony rozszerzeń. Każda przeglądarka ogranicza również dostęp do własnej galerii rozszerzeń (np. Chrome Web Store lub AMO).

Chrome niestety nie daje bez dodatków opcji by sobie ustawić własne kafelki (jak Firefox/Opera w nowej karcie) a tylko jakieś wg swojego algorytmu na podstawie historii.

  • chrome://settings/startup

  • chrome://settings/homePageOverlay

(Linki nie działają w nowszym chrome - ustawienia w stylu material design)

Możesz np. przetestować https://chrome.google.com/webstore/detail/onefeed/cidjbmjjebfhfjodbphfklcmknafddmb/related - niestety modyfikuje też stronę pod przycisku “domowa” i nową otwartą każdą kartę, może są jakieś lepsze.

Dzięki, a wiesz może jak zrobić, aby zapisywać pdf-y a nie otwierać w tej przeglądarce?

pdf-y zapisać, to się je drukuje, wybierasz" drukuj" i wybierasz drukarkę (w 10-tce masz Microsoft print pdf), jak masz inny system to trzeba zainstalować drukarkę pdf. Przy instalacji “FoxitReader” instaluje się drukarka przy instalacji.

A nie można tak zrobić tak jak w Firefoxie jest, że wyświetla się okno czy otworzyć czy zapisać?
Chcę zapisywać pdf-y bez otwierania ich.

Można wyłączyć wtyczkę do pdf,
a jak jakiś się nie otwiera w przeglądarce to wina webmastera (np. wymusza pobieranie) i potem skomplikowania budowy pdfa.

chrome://plugins

opcja usunięta w chrome 57+ - https://www.howtogeek.com/303934/what-happened-to-chrome-plugins-in-google-chrome/, trzeba by ręcznie znaleźć plugin i go przenieść / usunąć.


tak wyprzedzając bogdana to slimjet ma starową kartę / nową kartę z opcją zrobienia sobie kilku ikon co będą “zakładkami” i wyszukiwarkę po zmianie na google na górze https://www.slimjet.com/en/newtab.php.

O to chodziło, dzięki.

chrome://settings/content/pdfDocuments

Teraz znalazłem i opcja ma zapisywać pdf bez otwierania przynajmniej w przeglądarce.

Powinno to być łagodniejsze niż uszkadzanie przeglądarki usuwając plugin do pdf-ów.

Tylko, że w chrome://plugins wcale się pluginu nie usuwa, a wyłącza. Korzystam z przeglądarki od października i działa dobrze, nic się nie uszkodziło.

Czyli:

  • używasz Chrome 56 na nim wyłączyłeś i po aktualizacji się nie włączyło,
  • używasz Chrome 56 i nie aktualizowałeś by się nie włączyło bez możliwości wyłączenia lub
  • fork z aktywnym “chrome://plugins”?

Chrome 67

Używam Chrome 44. Aktualizacje mam wyłączone, dzięki czemu nie muszę się martwić o to, że coś samo się zepsuje.