Strona startowa


(Aania1) #1

Witajcie, jak w laptopie (system windows 7,przeglądarka chrome) ustawić google jako strona główna? Narazie mam search babilon i chciałabym to zmienić ale nie mam pojęcia gdzie .Jak wchodzę w opcje ustawienia mam wszystko tylko nie okienko ze stroną startową. Może ktoś się orientuje? dziękuję.


(Piotrkijak) #2

Z tego co się nie mylę ta wyszukiwarka instaluje się z jakimś złośliwym, oprogramowaniem. Ściągnij dr. web curelt i zrób profilaktycznie pełne skanowanie systemu… Ten program jest tylko skanerem antywirusowym, więc nie musisz usuwać swojego antywirusa.

Dodane mniej niż minutę temu

Jeżeli chodzi o samo ustawienie strony tutaj masz opis: http://bit.ly/MVgL7g


(adam9870) #3

Ustawianie strony startowej http://support.google.com/chrome/bin/an … swer=95314

Ustaw Google jako moją stronę główną http://support.google.com/websearch/bin … answer=463

Użyj AdwCleaner: otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html#p3090080

Możesz spróbować odinstalować search babilon w Panel sterowania\Programy\Programy i funkcje (odpowiednik Dodaj/Usuń programy z Windows XP) - jeżeli klikniesz w kolumnę Zainstalowano, zainstalowane programy zostaną posortowane na liście względem daty instalacji.

W razie dalszych problemów, wykonaj log w OTL: analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741 albo OTLPE gdy system nie działa: http://www.fixitpc.pl/topic/4414-diagno … h-windows/ Następnie możesz kliknąć w ikonę wykrzyknika w prawym górnym rogu Twojej wiadomości i poprosić moderatora o przeniesienie tematu do działu Bezpieczeństwo (a potem możesz z powrotem). Tam najszybciej ktoś sprawdzi log.

Powodzenia i daj znać o efektach. Trzymam kciuki.

Pozdrawiam!


(system) #4

Witaj :slight_smile:

dokładnie nie pamiętam,ale sprawdż tak

uruchom przeglądarke

naciskasz ten klucz na pasku z prawej strony okna przegladarki

zaznaczasz- otwórz konkretną strone lub zestaw stron

klikasz ten napis wybierz strony i wpisujesz nazwe strony jaką chcesz mieć główną i ok

powinno pomóc


(Yorgot33) #5

W ustawieniach, w zakładce “po uruchomieniu” zaznacz " otwórz konkretną stronę lub zestaw stron" , naciśnij “wybierz strony” i wpisz w ramkę adres strony, którą chcesz mieć jako główną i naciśnij ok. W następnej zakładce “Wygląd” zaznacz “pokaż przycisk strony startowej” naciśnij “zmień” i wpisz w ramkę jak poprzednio adres strony głównej, którą chcesz mieć i oczywiście naciśnij ok. W następnej zakładce “wyszukiwanie” ustaw z rozwiniętej listy Google, jako domyślną wyszukiwarkę. Zamknij i ponownie otwórz Chrome. Powinno być dobrze. Jeszcze jedno: w panelu sterowania w aplecie “dodaj usuń programy” możesz odinstalować Babilon. Pamiętaj, że kiedy instalujesz programy odznaczaj dodatkowe propozycje instalacji, w tym właśnie Babilon. Życzę powodzenia.


(Piotrkijak) #6

YORGOT , ten babilon instaluje się z tego co pamiętam z jakimś trojanem, a nie zwykłym programem…


(manieKMP) #7

@Piotr92, ja próbę instalacji babylon’u kojarzę z gadżetów do windows autorstwa bushin’a (np. System Monitor II, System Uptime Full Plus pobierane “bezpośrednio” z jego strony).


(Agatonster) #8

aanciaa ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Yorgot33) #9

Możliwe, że Babylon jest też składnikiem jakiegoś wirusa lub sam nim jest. Ja jednak opisałem działania na własnym przykładzie i mam spokój z babylonem. Podobnie bywa z Ask toolbar.