Strona w Google ze złym opisem

(Januszek1990) #1

Witam dostałem zlecenie zrobienia prostej strony dla zakładu pogrzebowego. Wygenerowałem stronę na 1-szy.net dodałem również do Google, ale mam problem bo w Google jak kliknę link to wywala mnie do innej podstrony a nie do strony głównej oraz jest zły opis. Jak to naprawić?

I jeszcze jedno wcześniej zrobiłem stronę na Firmeo.biz ale zrezygnowałem bo na dole strony jest reklama "sex fotka" co nie pasuje za bardzo do strony o tematyce pogrzebowej. Pisze bo szkoda mi tam usuwać konto ponieważ jest ona wysoko w Google. Czy jest możliwość jakimś skryptem zrobić automatyczne przekierowanie do strony na 1-szy.net? Tam na Firmeo jest przekierowanie ale w formie linku do docelowej strony a ja chce żeby to się odbywało automatycznie jeżeli oczywiście Firmeo na to pozwala bo edytor jest ubogi.

(adpawl) #2

ad1. ja tam widzę w gooogle ten sam tytuł i opis co na stronie, link też działa ok.

ad2. najprościej http://www.i-slownik.pl/10722,meta-refresh/

(Januszek1990) #3

No ale ty prawdopodobnie wprowadziłeś adres strony w google, to tak opis jest prawidłowy, a teraz wpisz "pogrzeby bielsko" (bo takie prawdopodonie bedzie zapytanie wiekszosci klientow) to w tym przypadku wyświetla sie tylko link do podstrony "formalności" gdzieś na drugiej stronie w google.

Dzięki bardzo za przekierowanie działa tak jak chciałem ustawiłem czas na "0" pogrzeby-bielsko.firmeo.biz

(adpawl) #4

Jeżeli mowa o 1-szy.net/pogrzebybielsko/index.php?p=4 (w zasadzie wszystko w 1-szy.net/pogrzebybielsko/)

...to co ma być w opisie skoro nie dałeś description?

A jeżeli nie chcesz by indeksowało podstrony, to zabroń do nich dostępu np. w pliku robots.

(Januszek1990) #5

Tylko że ja nie mam umieszczonego robota na stronie ponieważ nie ma takiej możliwości na 1-szy.net. Nie mam tam swojego serwera :frowning: Po dodaniu kodu z Google weryfikacja została zakończona niepowodzeniem, więc tylko dodałem stronę główną do Google i nic więcej. Użyłem weryfikacji firmy czy coś takiego za pomocą kodu pin który został wysłany na adres firmowy, ale z tego co wiem już ponad miesiąc nie przyszło nic.

https://www.google.pl/search?q=przekier ... =firefox-a