Witam, cały czas się zastanawiam jak to możliwe, że np. onet poczta po zalogowaniu ma rozszerzenie np. https://poczta.onet.pl/mail.html a przeciez html nie obsługje sesji itd to jak to mozliwe ?
Rozszerzenie jakie widzisz w pasku adresu ma niewiele wspólnego z tym co dzieje się pod maską.
Twoja przeglądarka jako taka nie interesuje się tym jaki jest adres strony, za każdym razem wysyła komplet ciasteczek do serwera.
Jest to typowe przepisywanie adresów.
Działa to w następujący sposób
[publiczny_adres_zasobu] --> [tabela reguł] --> [prywatny_adres_zasobu]
Przykład?
/regulamin.html --> [a-z]+\.html > /strona.php?link=$1 --> /strona.php?link=regulamin
to najzabawniejsze pytanie na forum jakie czytałem od wielu lat … Typek pewnie omijał lekcje informatyki
A rozsuwane kolorowe menu cie nie dziwi
?
Podstawa html+css+php lub js.
Właśnie na typowych lekcjach informatyki jest sam html, word, excel, powerpoint, access, paint, notatnik i wordpad. Gdybym bazował na tej wiedzy pewnie sam bym zadawał podobne pytanie… Całe szczęście studiuję informatykę
wbij na http://www.kurshtml.edu.pl/
http://www.kurshtml.edu.pl/html/haslo,formularze.html
z tego zawsze się uczyłem
jest nawet i wersja do pobrania kursu offline byś na dysku trzymał
Na pewno to zna / i już dawno czytał.
Nagłówki http typu GET, SET, POST, PUT, DELETE, SESSION lecą do serwera bez względu na to jakie rozszerzenie ma plik o który przeglądarka się odwołuje. Przeglądarka na poziomie adresu url w ogóle nie interesuje się czy jest rozszerzenie po kropce i jakie czy go w ogóle nie ma.
To że pliki wykonywalne mają najczęściej rozszerzenie na serwerze *.php jest spowodowane tylko i wyłącznie domyślną konfiguracją parsera php który interpretuje tylko te pliki które mają takowe rozszerzenie. Równie dobrze można to rozszerzenie bez problemu ukryć, albo zmienić na inne lub wymyślone przez siebie samego i wszystko dalej będzie działało o ile będziesz miał poprawną konfigurację serwera.