Strona w Html + Css a różne rozdzielczości i monitory

Witajcie! Kilkanaście dni temu pisałem wam post o tym, że nie umiem robić stronek internetowych a podjąłem się takiego wyzwania(sprawa honoru). No i dalej nic nie umiem. Próbowałem w Joomli ale wogóle jej nie czaję. Teraz przyszła kolej na CSS. Ściągnąłem gotowy szablon, Photoshopa skołowałem i zacząłem zabawę. Przerobiłem sobie logo z szablonu w PS, coś tam wpisywałem tekst, trochę poprzerabiałem no i wszystko było ok - robiłem to ze 3 dni. Dzisiaj wpadłem na pomysł, żeby sprawdzić jak ta stronka sprawdzi się w innych rozdzielczościach niż moja(1280x1024) no i D**a - tekst, logo, obrazki, wszystko jest nie tak. Porobiły mi się dwa suwaki(poziomy i pionowy) po prostu tragedia. Pierwsze co zrobiłem to wbiłem w google i szukałem (przez ładnych parę godzin) - znalazłem kilka artykułów ale dalej nie umiem tego zrobić. Jest może jakiś skrypt który się dodaje np. na początku albo na końcu i on powoduje przestawianie się tesktu i grafiki na stronie? To dla mnie bardzo ważne. Proszę, pomóżcie mi :frowning:

Piszesz że nie umiesz robić stron internetowych a za Joomle się bierzesz może zacznij od podstaw HTML-a i potem od podstaw CSS a potem zacznij dalej. Myślę że lepiej byś zrobił gdybyś te 3 dni poświęcił na podstawy :smiley: ot to taka moja rada

unknown210 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

unknown210 , PS, grafika zaawansowana na koniec. Kup takowe coś:

http://helion.pl/ksiazki/twstp2.htm

I przeczytaj od deski do deski, a się HTML i częściowo CSS nauczysz. Bo tak na hura, za wiele nie wskórasz.

Oryginał?

Czy to ważne czy oryginał czy nie? Przecież do neta i tak się wrzuca pliki np. jpg. i tam nie pisze w czym on był robiony :slight_smile:

A Ty mundurowy, ze służb czy może harcerz?

Ad rem - jeśli strona nie jest skomplikowana (kilka podstron), najprościej będzie znaleźć w necie jakiś gotowy szablon i z niego ją zrobić.

Hmm kilka podstron niestety potrzebuję. Oczywiście główna strona(tekst + jakaś fota), dwie podstrony z tekstem, podstrona - galeria(ze 100 zdjęć), oraz podstrona z krótkimi muzyczkami oraz z wbudowanym playerem(max 50 nutek). No to co mam robić?