Strona w stronie - czy to legalne?

Witam. Chciałbym na swojej witrynie umieścić inne strony o tematyce informatycznej. O co dokładnie chodzi ? Chciałbym aby użytkownicy mojej strony mogli zobaczyć nowości ze świata informatycznego z wielu innych storn www. Służyło bo do tego specjalne menu i po wybraniu danej witryny uruchamiała by się ona w specjalnym oknie na mojej stronie bądź bezpośrednio kierowany był by użytkownik na wybraną stronę. Czy taki zabieg jest legalny, czy wymaga dogadania się z adminami danych stron, a może jeszcze inaczej ? Z góry dziękuje za informacje.

umieszczane odnośniki do innych stron są w pełni legalne. Po to jest internet aby ‘serfowac’.

Dodatkowo admini tych stron, będą mieli większą ilość gości.

A co za tym idzie mogą np. mieć więcej kasy z wejść w reklamy.

To nie będzie link. To będzie wyglądało tak jakbyś uruchomił przeglądarkę na stronie i oglądał inną witrynę z poziomu tej strony.

Osobiście przedstawiłbym całą sprawę każdemu właścicielowi/administratorowi każdej ze stron, które chciałbym umieścić u siebie i czekałbym na ich ewentualną zgodę. Niby to dla nich reklama, bo faktycznie dane będą pochodzić z ich, nie z twojej strony, i na pewno jakaś informacja o tym przekierowaniu pojawi się u ciebie. Z drugiej strony mogą uznać, że twoja strona jest zbyt kiepska lub w inny sposób dla nich nieodpowiednia i uznają to nie za reklamę swojej strony, ale za wręcz antyreklamę.

Pomijam fakt kradzieży wartości intelektualnych :smiley: . Po drugie musisz mieć pisemną zgodę na coś takiego właścicieli poszczególnych stron np w formie maila , następna sprawa nie wszyscy zgadzają się na coś takiego musisz poczytać ich regulaminy.

Oprócz tego co napisali koledzy regulamin Twojej strony będzie musiał uwzględniać regulaminy ich stron. Istnieje też kwestia że mogą się nie zgodzić ponieważ ich strona będzie przeglądana tylko przez Twoją stronę czyli niezależnie od ilości użytkowników na Twojej stronie ich liczniki mogą nabijać cały czas jednego - tylko Twoją stronę. To zależy od tego jak postawisz serwer dla swojej strony. W każdym wypadku - konsultacja z właścicielami innych stron i ich pisemna zgoda to PODSTAWA do wyjścia dalej i poczynienia kolejnych kroków. Przygotuj się też na techniczne przedstawienie im jak strona ma wyglądać i pracować, a także na świadomość że w wypadku jakichkolwiek zmian na stronie musisz ich o tym informować (bo może im się nie podobać jak Twoja strona zacznie np wyświetlać banery polityczne w ramach reklamy i ich strona będzie wiązana z daną frakcją polityczną - to tylko przykład, ale pomyśl o tym).

Przekierowania możesz robić, wyświetlać strony w ramkach też (przecież to zwykłe zapytanie http a jak komuś takie zabiegi nie pasuja to i tak pewnie sprawdzany jest http_referer), poza tym do niedawna taki Wykop na przykład domyślnie wyświetlał wszystko w ramkach.