Strona w XHTML


(Babcia66612) #1

Witam,

mam stronke w języku XHTML 1.1i chciałbym dowiedzieć się jak wstawić tam:

1)mozliwosc logowania, rejestrowania itd.

2)księga gości z możliwością edytowania wpisów przez admina

3)licznik odwiedzin

Czekam na odp,

Baba Jaga


(ERROR22) #2

Witam.

Możesz to osiągnąć używajac odpowiedniego skryptu w PHP. Oczywiśce twój serwer na którym masz stronke musi obsłygiwać język PHP.

Skrypty w PHP znajdziesz tutaj: http://www.hotscripts.pl


(Grzegorz Ch) #3

Wysoce wskazany by był również dostęp do bazy danych np MySQL.


(Babcia66612) #4

hmmmm, ale czy jest mozliwosc postrawienia tego wszystkiego w XHTML 1.1???


(floyd) #5

Ale nie konieczny. Poza tym są usługodawcy którzy udostępniają: liczniki czy księgi gości i wówczas nawet PHP nie jest konieczne. Jedynie logowanie z rejestracją rzeczywiście wymaga aby serwer na którym mamy stronę obsługiwał PHP.


(ERROR22) #6

Na samym xHTML 1.1 nie. Tak jak już napisałem wcześniej możesz użyc odpowiedniego skryptu w PHP.

Tak, MySQL, również może okazac się przydatny, najbardziej przy skrypcie logowania + rejestarcji.


(Grzegorz Ch) #7

Baba Jaga wiesz każda strona jest napisana w języku (X)HTML, ale może być statyczna (napisana bezpośrednio przez autora), albo dynamiczna napisana np przez skrypt PHP, który wykonywany jest na serwerze, do przeglądarki wysyłana jest już gotowa strona.

Tak jak napisał floyd liczniki odwiedzin i księgi gości można podpiąć pod stronę statyczną korzystając z gotowych rozwiązań usługodawców.

Rejestracja użytkowników i np personalizacja treści nie jest możliwa do osiągnięcia przy statycznym napisaniu strony w (X)HTML trzeba w tym przypadku wykorzystać języki skryptowe po stronie serwera (np PHP, Perl, CGI, itp), które będą generowały stronę.


(Babcia66612) #8

A czy moglibyscie dac mi jakies wskazówki jak to wszystko zrobić???

Moja strona http://www.gvs.ir.pl

Pozdrawiam i czekam na odp,

Baba Jaga


(ERROR22) #9

Możesz napisaś samodzielnie odpowiedni skrypt w PHP, ale możesz również użyć jednego z gotowych skryptów na stronie http://www.hotscripts.pl


(Grzegorz Ch) #10

Baba Jaga widzę, że stronę, masz zahostowaną na http://www.mm.pl/~maroko/ czy ten usługodawca - Multimedia Polska udostępnia hosting z obsługą PHP?? bo jeśli nie, to musisz znaleźć inne miejsce na umieszczenie strony.

od tego trzeba zacząć :slight_smile:


(Babcia66612) #11

Udostępnia taki hosting. Ale strona bedzie prawdopodobnie przenoszona na leszy hosting z obługą PHP itd. Więc poradźcie co dokladnie zrobic:)

Pozdrawiam i czekam na odp,

Baba Jaga


(ERROR22) #12

Wejdz na strone którą podałem wyżej. Poszukaj odpowiednich skryptów(odpowiedniych czyli takich które będziesz uważał za odpowiednie.).

Przeczytaj plik ReadMe, który zapewne będzie po rozpakowaniu archiwum skryptu.

Postępuj według opisu w pliku ReadMe.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=21033


(Babcia66612) #13

Mam taki oto problem, że nie jestem profesionalnym informatykiem i nie znam sie za bardzo na php (chyba ze gotowce z yoyo.pl). Nie wiem jak zrobić baze mysql. bylbym wdzieczny za pomoc we wstawieniu paru skryptow na tę stronkę: http://www.gvs.ir.pl . Wzamian mógłbym wstawić tam banner lub jakiś odnośnik do kogoś kto pomógłby mi ze skryptami PHP. Moje ***. Pozdrawiam i czekam na odp.

edit__

Pomagamy sobie na forum, nie na kanałach prywatnych.

Jak nie masz pojęcia o php, to polecam postudiować kursy, których pełno w sieci i dokumentacje. A jak nie masz ochoty, to zleć komuś wykonanie np. na webhelp.pl

(adpawl)


(ERROR22) #14

Kliknij