Strona wirtualnej firmy - legalna?!

Mam wykonać stronę internetową dla osoby która chce założyć wirtualną firmę, czyli założyć stronę o nazwie xxx i podać tam fikcyjne usługi, dane itp. Po prostu pomysłodawca chce sprawdzić czy będzie na jego usługi popyt jeśli tak to wtedy założy firmę a jeśli nie to na tym zakończy. Na stronie mają się znaleźć fikcyjna nazwa, adres a zostanie podany prawdziwy tylko kontakt. Czy to jest legalne? Czy wykupując domenę i hosting nie będzie mi nic grozić lub też pomysłodawcy?

Nie będzie nic Ci grozić.

Grzesiek1 , tak Ci się wydaje czy wiesz, że to z pewnością legalne? Ja muszę być tego pewien.

Polecam Ci zajrzeć i zapytać tutaj:

http://forumprawne.org/

Pozdrawiam.

matfeusz, no a dlaczego niby miało by być nie legalne kupienie hostingu bądź domeny z wymyśloną przez siebie nazwą…

Nook , pisałem na tym jak i innych forach o tej tematyce jednak bez większego odzewu…

Grzesiek1 , tu nie chodzi raczej o wykupienie jakieś tam domeny tylko o fałszywe dane na stronie. Jeśli to byłoby takie proste to już temat byłby rozwiązany a na chwile obecną tylko Ty sądzisz tak jakby ja chciał aby było. :slight_smile:

Wiesz no troche mało napisałeś, podejrzewam że dlatego nikt Ci nic szczegółowo nie odpisuje.

Samo założenie tak jak mówie domeny z unikalną nazwą nie jest w żaden sposób nie legalne.

W momencie kiedy umieścisz pod tą domeną np.sklep to już musisz zarejestrować normlanie działaność gospodarczą.

Ale tak jak mówie to zależy od konkretnego przypadku, bo np możesz być jakimś pośrednikiem większej firmy w sprzedarzy, wtedy cała sprawa wygląda już zupełnie inaczej itd itd, musisz powiedzieć więcej.

cała opcja wydaje mi się zabawana - bo nie widze najmnijeszego - choćby malutkiego elementu, ktory móglby być nielegalny…

czytając post już myslalem że chodzi o podawanie konta bankowego i jakies przelewy czy cos :slight_smile:

to jest normalny proceder i w sumie sie nie dziwie - bo jak masz wydac 600 zl na ząlożenie firmy i potem placić jakieś 50 mzł miesięcznie za zusy i obsługe strony to lepiej sprawdzić czy to się w ogole opłaca

ale do końca nie jest to tobre - bo pewnie nie zrobi promocji strony, i pozycjonowania

Co Ty za bzdury gadasz…co ma pozycjonowanie i promocja strony do ZUSU ?

No i co ma podawanie konta bankowego na stronie do tego czy masz firme czy nie masz albo przelewy, co to żeby odbierać przelewy trzeba mieć firme ? :lol:

Nie będzie to nielegalne dopóki nie zaczniesz podawać konta bankowego i pieniądze ściągał za nie istniejące usługi.

Do samej strony możesz podeprzeć się przykładem dowolnego serwisu z templateami stron - tam wszędzie dla przykładowej treści są nieistniejące firmy.