Strona WWW dla osoby niepełnosprawnej

Mam w rodzinie osobę niepełnosprawną, która prosiła mnie, aby zrobić dla niej stronę www w formie autoprezentacji, ja jednak zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać, moje wątpliwości dotyczą głównie tego, czy w przypadku strony oficjalnej nie trzeba by było jakichś specjalnych zezwoleń?? Za wszelkie informacje i podpowiedzi w tej sprawie, z góry wielkie dzięki :slight_smile:

Pozdrawiam,

Jak nie wiesz zupełnie to może jakieś kreatory typu UCOZ czy JIMDO. A jak nie to zrób jakiś projekt w programie graficznym to może sam się zaangażuje. W końcu cel szczytny.

Zainstaluj jakiś CMS np. WodrPress (serwer swój) i masz problem z głowy, tam wszystko robisz z poziomu przeglądarki.

Jak nie masz serwera i nie chcesz płacić to są darmowe lub załóż bloga na platformach blogowych np. http://pl.wordpress.com .

Dzięki wielkie! Jak coś to będę pytał:)

Pytasz o wytyczne co do tworzenia strony dla osoby niepełnosprawnej, nie podając o jaki rodzaj niepełnosprawności chodzi ?

To nie jest tak łatwy problem jakby się wydawało i o tworzeniu serwisów, ba , nawet prostych stron wielu piwnicznych projektantów nie ma pojęcia.

Pytanie zasadnicze: chodzi o dostęp do treści dla niepełnosprawnych, czy o zarządzanie treściami przez takie osoby ?

Przy tym pierwszym zacznij przygodę od zapoznania się z wytycznymi WCAG bo to elementarz. Zgłębiając temat dojdziesz do kolejnych wytycznych i tzw. dobrych praktyk.

Odnośnie zarządzania, sam musisz określić w jaki sposób chcesz ułatwić zarządzanie treściami i przygotować (lub odpowiednio skonfigurować) narzędzia do tego.

To co osobom ze wszystkimi sprawnymi członkami i dobrym zdrowiu wydaje się rzeczą bagatelną, dla osób z np. niedowładem jest rzeczą nie do przeskoczenia.

Podpowiem jeszcze abyś przyglądnął się z jakich urządzeń i rozwiązań programowych korzystają niepełnosprawni, aby w ogóle korzystać z komputera, aplikacji oraz surfować po sieci.

Bo takie rozwiązania należy uwzględniać już na samym starcie. Czytniki tekstu i syntezatory to tylko wierzchołek góry lodowej.