Strona www jak dodać do neta

Mam swoją stronkę w notatniku i chciałbym ją dodać do internetu za darmo.Pytanie :jak to zrobić?

Wejdź np. na stronę http://republika.onet.pl/

Masz tam link: ‘załóż konto www’, poprowadzą Cie za rączkę.

Jak już polecacie jakiś hosting to przynajmniej jakiś przyszłościowy np: cba.pl

yoyo.pl/

friko.pl/

Co prawda z reklamami, ale wśród darmowych jedne z lepszych (choć dla ‘strony w notatniku’ wystarczy chyba każdy hosting)

Rejestrujesz się w serwisie hostingowym i przesyłasz stronkę na ftp.

Jakie to proste. W szczególności ten zwrot ‘przesyłasz na ftp’. W sam raz dla początkującego dla którego taki zwrot oznacza tyle co: ‘ble ble ble’.

Ostatecznie jednak w końcu można się dowiedzieć co to jest to ftp i jak przesłać.

Tego typu darmowe hostingi mają szereg ograniczeń którymi się nie chwalą. Np. żadnych mp3, żadnych plików wykonywalnych nawet spakowanych na serwerze itp.

Załóżmy jednak, że takiemu początkującemu uda się wrzucić pliki na serwer, to razu powstaje następny problem.

Nawet bardzo początkujący pisząc stronkę mają nadzieję, że ktoś na nią wejdzie. Na tych hostingach o których wspominasz, to można by czekać rok, aż ktoś przypadkowo na nią by trafił, chyba, że znów podejmiemy dodatkowe zabiegi dla osiągnięcia tego celu i wcale nie banalne.

Na takim Onecie jest np. katalog tematyczny odwiedzany przez setki tysięcy użytkowników sieci, a zatem łatwiej spopularyzować swoją amatorską stronkę lub liczyć, że ktoś ją dostrzeże oprócz cioci Kasi i wujka Stasia. :slight_smile:

Oczywiście po pewnym czasie dostrzeżemy ograniczenia jakie istnieją także na tym darmowym serwerze, ale to już dalszy etap naszej edukacji i zawsze można poszukać czegoś bardziej nam odpowiadającego.

pisałem, że dla takiej stronki starczy każdy hosting, a podałem najlepsze (w mojej opinii) bezpłatne usługi

Żeby nie mieć ograniczeń i reklam trzeba niestety zapłacić.

Rzeczywiście ciężko spopularyzować darmową stronkę bo w katalogach i wyszukiwarkach są już setki podobnych (nie wiem co ty widzisz w tym onecie ale żeby dodać stronkę do ich katalogu nie trzeba używać ich hostingu)

Kwestia ftp - większość dobrych serwisów hostingowych ma instrukcję umieszczania stron na ich serwerach. Ja tylko wspomniałem że zazwyczaj wykorzystuje się ftp. Jeśli okaże się to problemem to mogę więcej napisać o tym jak użyc ftp.

Też wygląda ciekawie, choć nie używałem (jeszcze)

Po prostu widzę, że onet jest bardziej przyjazny dla całkiem początkujących i tyle.

m-host.pl jest na razie bardzo fajny dla mnie. Bez reklam. Tylko nie wiem, bo ogólnie jest płatny, ale jak tam się do nich maila wysłało, o czym pisało na stronie, to mogli ci w pakiecie free założyć

No nie wiem czy tak całkiem bez reklam. Na podstronie “O nas jest napisane”:

ponadto FAQ mówi:

Ja ze swojej strony mogę polecić:

awardspace.com (darmowy plan = 200MB przestrzeni dyskowej, 5GB ruchu miesięcznie, max rozmiar pliku 500kB) Może parametry bez rewelacji, ale hosting całkowicie darmowy, bez reklam, szybki transfer, usługodawca jest długo na rynku i nie ma czegoś takiego jak uptime (mam u nich stronkę, o której zapomniałem w 2007 roku - sprawdziłem przed chwilą… jeszcze u nich zalega i działa)

Oprócz hostingu można odpalić serwer www na swoim kompie, ale to nie jest rozwiązanie dla początkujących, którzy chcą w ten sposób zrobić coś więcej niż przetestować stronkę

Już ją wrzuciłem.Udało się na cba.pl.Polecam:)

Dla takich osób powstają projekty takie jak mov’amp. Klikasz w plik .exe i już masz u siebie na komputerze wirtualny serwer (dostęp poprzez ikonkę w zasobniku)

Kamil rozszerzysz dokładniej ten temat o wirtualnym serwerze?

http://wow.m-host.pl/

no ja tu nie widzę reklam. i się mnie nie czepiają… nawiasem mówiąc muszę zrobić tą czcionkę bo badziewnie wygląda :smiley:

A czytałeś regulamin? Bo coś mi się wydaje, że jak nie umieścisz ich bannera, to bez ostrzeżenia po jakimś czasie usuną ci konto i stracisz wszystko, co masz na ich serwerze. Tak to już jest z darmowym hostingiem. Wprawdzie nie jest napisane, że musisz umieścić reklamy, ale jest napisane, że OCZEKUJĄ od Ciebie zamieszczenia reklamy.

EDIT:

Wyciąg z regulaminu:

“wirtualny hosting” to po prostu serwer na twoim komputerze. Jeżeli ktoś wchodzi na twoją stronę łączy się poprzez internet z twoim komputerem. Ale ja uważam, że to dobre tylko w celu szybkiego przetestowania strony napisanej w php. Ta technika ma sporo wad jeżeli byś chciał tak udostępniać stronę:

-komputer wyłączony/bez dostępu do internetu - strony nie ma

-obciąża twój transfer

-może być niebezpieczne

Tak więc lepiej hostingować gdzieś na zewnątrz chyba że zamierzasz zrobić serwis na miarę naszej-klasy:D

@wszerad

Najpierw się dowiedz co z czy, a potem się wypowiadaj. Wirtualny hosting to według ciebie “serwer na twoim komputerze”? Jeśli by tak było, to skąd na internecie oferty wirtualnego hostingu, za który trzeba płacić? Przecież idąc Twoim tokiem rozumowania i zwracając uwagę na fakty, to by wychodziło, że płacisz za używanie własnego komputera osobom trzecim.

Pomyśl zanim coś napiszesz :wink:

W skrócie hosting wirtualny polega na tym, że usługodawca na jednej maszynie fizycznej tworzy konta wielu użytkowników, a ci mogą wykorzystywać jej możliwości jednocześnie. Wyobrazić możesz to sobie tak, że z jednego komputera z Windowsem korzysta 10 użytkowników jednocześnie i każdy gra w inną topową grę - nie ma możliwości, żeby któremukolwiek z nich gra chodziła płynnie.

Dlatego jest coś takiego jak serwery dedykowane - dużo droższe, ale masz gwarancję, że maszyna będzie wykorzystywane tylko i wyłącznie przez ciebie.

  1. czemu akurat w php? a innych stron nie da się testować?

  2. testować strony należy podczas ich tworzenia. Jeśli nie tworzysz strony od zera, a tylko wykorzystujesz jakiś gotowiec (np Joomla, WordPress) to najlepiej sprawdza się mov’amp.

“Dla takich osób powstają projekty takie jak mov’amp. Klikasz w plik .exe i już masz u siebie na komputerze wirtualny serwer (dostęp poprzez ikonkę w zasobniku” no nie pomyślałem trochę a chodziło mi o ten fragment tekstu. Chodzi tu po prostu o mov,amp.

A co do gotowców to jak myślisz dlaczego muszą stać na wirtualnym serwerze? Bo zawierają php przetwarzany wyłącznie przez serwer! Wszystko inne można odpalać z pliku bo skrypt jest przetwarzany przez przeglądarkę…

Bo jest taniej i nie muszą ale mogą. Po co kupować 10 serwerów dedykowanych do 10 serwisów. Jeśli chcesz mieć dedykowany do serwisu np.w Joomli to kup sobie “dedykowany” Pentium III 500MHz / 256MB RAM (cena? 50-100zł?), spokojnie na tym postawisz 1 serwisy z zapasem.

No tak, każdy serwer webowy jest od tego żeby przetwarzał skrypty CGI czy to w PHP, ASP, Perlu czy po części w bashu czy w innym języku oraz żeby korzystał z bazy danych oraz zasobów wręcz wymaganych dla działania serwisów internetowych. No może być serwer WWW, HTML też. Wtedy raczej nie wykonuje kodu, taki to można bez problemu na Windowsie postawić nic nie instalując, tylko odpowiednio konfigurując domenę i połączenie.

Przeglądarka standardowo obsługuje metajęzyki, arkusze stylów a ze skryptów to Javascript. Jeśli otwiera co innego to raczej wtyczki w tym pomagają. Ale jako taki skrypt np .w Perlu czy PHP to zinterpretuje jako plik tekstowy czy HTMLowy.