Strona www nie jest indeksowana w Google


(Michal Nowak99) #1

Witam

Mam kłopot a mianowicie, stworzyłem stronę internetową CSS / HTML i po odczekaniu 30 dni, nie ma jej w google.

W keywordsach wpisanych jest kilkanaście słów kluczowych a mimo to wyszukiwarka na żadne nie reaguje.Strona posiada również nagłówki od h1 do h6 oraz inne przydatne rzeczy w pozycjonowaniu.

Czy wie ktoś może na czym polega mój problem ?

P.S nie mogę podać kodu strony :( Pozdrawiam i Dziękuje za odpowiedzi


(Fizyda) #2

A powiedziałeś google że ma taką stronę indeksować? Bo jak nie ma do niej żadnych linków, a ty nie poprosiłeś o jej zindeksowanie to skąd ktoś ma wiedzieć, że trzeba to zrobić?

Poza tym serio robisz tajemnicę z CSS i HTML którego wysyłasz i tak wszystkim odwiedzającym stronę i każdy może go do woli przeglądać?


(bart86) #3

Ustaw robot.txt i link do strony wrzuć gdzieś nawet tu. Robot google w niego wejdzie gdy odwiedzi to forum.


(Fizyda) #4

Wątpię by to tutaj przeszło z 2 powodów, moderatorzy mogą potraktować to jako próbę seo. Druga sprawa (nie wiem nie sprawdzałem) linki na forum umieszczane w komentarzach mogą być no-follow więc nic to nie da.

Najlepiej dodać stronę do narzędzia webdevelopera google i z głowy. Sposób najprostszy i dający 100% pewności że zadziała.


(zeki) #5

A co to ma do rzeczy? Robot po takim linku przechodzi tylko moc nie idzie (a i to niektórzy podważają)…

Generalnie problemów może być od groma. Na WordPressie często ludzie zaptaszają żeby nie indeksować strony, a później są zdziwieni.

Samo podanie keywordsów możesz sobie darować (o ile mówimy o meta keywords) bo to i tak nic nie zmieni.

Nawet jak robot wlezie na stronę to jeszcze nie znaczy, że będzie ją gdziekolwiek wyświetlał. Tu się kłania optymalizacja i pozycjonowanie i jest to spora dawka wiedzy i własne testy.

Pierwsze co zrób to wpisz w google frazę site:adresstrony.pl - jeśli robot ją odwiedził wypluje Ci ile udało mu się zaindeksować. Jeśli był to trza pozycjonować. Jeśli nie był to na początek spróbuj pingiem ją potraktować np tu: http://pingomatic.com/, metoda stara jak świat i dziś jakby mniej działająca, ale tym nie zaszkodzisz, a przy dobrych wiatrach w kilka minut masz temat załatwiony. Podaj nam przy okazji link to obczaimy co dalej, a w międzyczasie robot może złapie coś na stronie. OFC dodanie przez Search Console jest najlepsze, ale wnioskuję, że z tym nie miałeś kontaktu więc na razie odpuszczam.


(Jan Rogozik) #6

Ja również polecam narzędzia Google. Wpisz w google.pl webmaster i dodaj stronę do tych. Następnie polecam też już teraz myśleć o optymalizacji. Zacznij na przykład od https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/ 

 


(Grzegorzl) #7

spróbuj dodać mapę witryny w Webmaster Tools, możesz użyć też tego adresu by dodać ręcznie: https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url