Strona WWW - pytania

Witam!

Zamierzam stworzyć stronę internetową i mam kilka pytań:

  1. Czy dostęp do strony za pomocą sms-a jest zaliczana do stron komercyjnych?

  2. Jaka usługa umożliwiająca dostęp za pomocą sms-a jest najlepsza?

  3. Gdzie znajdę kurs MySQL + PHP na podstawie czegoś innego niż Apache?

  1. Tak.

  2. Dotpay.pl np.

  3. ? Co za różnica? Uczysz się MySQL + PHP czy apacza?

Chodzi mi oto, że przy wszystkich kursach każą mi pobrać i zainstalować Apche. A ja chcę się uczyć na czymś innym.

No to się ucz, grunt abyś umiał PHP uruchamiać.

A czy ktoś może dać mi linka do kursu, który nie będzie kazał mi zainstalować Apache? Z góry uprzedzam, że pytałem cioci google.

Hmm, a po co Ci to ? Apache jest tak powszechny że najlepiej jest na nim robić. Zainstaluj pakiet typu XAMPP (bardzo prosta instalacja) i jedziesz z php i mysql.

Nikt Ci nie każe instalować apache jeśli masz inne środowisko w którym możesz interpretować skrypty php (choćby IIS), więc go nie instaluj i przejdź do dalszej części kursu.

M@ster , wydaje mi się raczej że autor tematu nie chce apache z powodu środowiska, lecz nie umie go zainstalować (zrozumiałe), więc niech spróbuje XAMPP, post wyżej :wink:

Jeśli nie to przepraszam :wink:

Tu mnie masz… To znaczy zainstalowałem, ale potemw kursie kazano mi go skonfigurować za pomocą jakiegoś tam pliku, a Windows nie wiedział jak to odtworzyć…

Dodane 28.09.2009 (Pn) 17:06

Tu mnie masz… To znaczy zainstalowałem, ale potemw kursie kazano mi go skonfigurować za pomocą jakiegoś tam pliku, a Windows nie wiedział jak to odtworzyć…

W notatniku, za pewno to był plik .conf.

Ja polecam np. instalacje całego pakietu webserva. Tam nie trzeba konfigurować apacha

Webserv jest nieaktualizowany zbyt często. Zainstaluj xampp.