Strona www w PS skąd białe tło po prawej się bierze?


(radiator) #1

Witam

zrobiłę layout zgdonie z opisem http://www.webphotoshop.pl/index.php?go=tutorials&function=show_all&no=34 ji zapisałem do sieci web. Jadnak jednak coś jest nie tak. Nawet ściagnałem szbalon tam podany i gdy zapiszę go do weba to pojawia się to samo czyli strona po prawej na ekranie jest czysta i strona wygląd jakoś nie ciekawie.

oto link

skąd bierze sięta biała wolna przestrzeń? Dodam że próbowałem przerabiać w psie (dodawać własną treść) iten szablon po zpisie do weba jakby się 'zmniejsza' tz. na każdym szablonie powstaje w przeglądarce białe polce i strona wygląda paskudnie. Co robię źle. proszę o pomoc

dziekuję


(Elektrrrus) #2

Bez kodu to Ci niewiele pomogę. Pewnie nie ma centrowania.

A tak swoją drogą to daj sobie z tym spokój, PS generuje koszmarne tabelki, a nie porządny kod.


(L337 Crew) #3

Upewnij się, że rozmiar płótna jest odpowiedni, bo na obrazku, który dałeś znacznie większy.

Szerokość laya ma mieć 760px, w Twoim wypadku jest 760px + 502px wolnej przestrzeni.

Spróbuj zresetować ustawienia PS'a (od razu przy uruchamianiu przytrzymaj wciśnięte klawisze Ctrl-Alt-Shift i potwierdź).


(radiator) #4

dzięki

Podoba m isię taki układ strony tz. u góry jakiś napis grafika nie koniecznie niżej takie właśnie proste menu i poniżej układ tabelki jak na szablonie i nie wiem czym innym jak photoshop można takie coś zrobić. Podoba mi się takżewygląd strony gimpuj.info. Takie układy strony www podobają mi się bo są proste i w miarę przejrzyste. Jeżeli nie polecacie PSa to czym i jak najprościej zrobić taki układ na na gimpuj indo czy taki z w/w szablonu?

dzieki

Dodam że tego szablonu nie pociałem na cześci zy to ma jakieś znaczenie???


(L337 Crew) #5

Generalnie może być dowolny program do tworzenia i obróbki grafiki.

Za jego pomocą przygotowujesz tylko poszczególne elementy, następnie wszystko ręcznie (za pomocą (x)html+css) sklejasz w całość.