Strona wymaga akceptacji ciasteczek- irystujące komunikaty

Cześć Wam!

Mam do was jedno pytanie. Przeglądając strony wyświetla wam się komunikat o tym, że “strona wymaga cookies, kliknij akceptuj”? Mi się takie komunikaty wyświetlają na wszystkich stronach od 2 dni i jest to już irytujące… Mam najnowszego Firefoxa… Komp raczej czysty (AVG jakimś dobrym antywirusem nie jest, więc trudno stwierdzić)

Jest to nowa polityka internetu czy co? U was też się pojawiają te komunikaty?

U mnie tak! Chyba po ostatniej aktualizacji systemu (19. marca).

wiekszosc-stron-informuje-mnie-cookies-t526433.html

Podziękuj Unii Europejskiej.

Nie tyle nowa polityka, co nowe przepisy, które narzucają na webmasterów obowiązek informowania o ciasteczkach, które nie są konieczne do normalnego korzystania z danej strony (czyli np. zliczają wejścia na stronę albo wyświetlenia reklam).

Od paru dobrych lat można było obserwować lamenty obsesyjnych zwolenników anonimowości w sieci na owe ciasteczka (mnie nie przeszkadzały) i na skutek tych żądań wprowadzono obostrzenia polegające właśnie na tym, że właściciele witryn internetowych mają obowiązek informowania o zakładanych ciasteczkach i świadomym wyrażaniu zgody na ich instalowanie, też źle?

I jak tu wszystkim dogodzić. :frowning:

najlepsze w tym wszystkim jest to, że ludzie nie wiedzą o co kaman. Im te ciastka wiszą i powiewają. Jaka prywatność? Jakie pliki? Internet ukryty pod niebieską ikonką ma działać i tyle. Ciekawi mnie czy karani będą też blogerzy publikujący na darmowych platformach. Tam też są ciacha i statystyki. Babka se przelała myśli, o blogu zapomniała a tu trza info o cookies dać. Ale ona nie ma takiej świadomości, że musi. Tak czy inaczej 3% zeszłorocznych dochodów dla Rostowskiego się należy i tyle. Nie ma zmiłuj.

Zainstaluj przeglądarkę “Comodo Dragon”. W niej pracuj w trybie “incognito”. Do rozszerzeń dodaj “Adblock Plus”, którego naucz rozpoznawać niechciane komunikaty i po problemie. :smiley:

Ja używam Firefoxa z Adblockiem Plus i Element Hidding Helperem, używam polecenia “Wybierz elementy do zablokowania” i po problemie :slight_smile:

Pech, bo to nie jest od niej zależne, tylko od właściciela platformy (o ile nie postawiła tego na swojej wykupionej stronie), to webmaster ma umieścić taką informację, a nie użytkownik platformy ;-). Bloger w większości przypadków korzysta tylko z domeny, dodając swój adres, na przykład przed główną domeną lub po slashu. W pozostałych - musi się liczyć z karą, ale o takich zmianach raczej właściciel serwera informuje, jeśli jest uczciwy i dba o klientelę ;-). Poza tym - Ignorantia iuris nocet, szczególnie w Polsce, trzeba być ze wszystkim na bieżąco.

O dziwo, nie wszystkie strony to wprowadziły jeszcze mimo, że jest taki obowiązek.

no kilka dni zajmie pewnie wdrożenie tego na stronach…

Co do blokowania to te paski są w js robione więc dość łatwo to poblokować nie zmieniając przeglądarki.

To jest głupie ze strony witryn internetowych.

Mówią użytkowbikowi, że nie zaakceptował ciasteczek, których wyboru nie miał i może kontynuować przeglądanie internetu.

Bo jakby nie zaakceptował to ta informacja musiałaby sie zapisać w ciasteczkach :smiley:

trzeba poinformować i tyle. Uprzednio i bezpośrednio czy jakoś tak to zostało ujęte w ustawie. Cała ustawa jest głupia podobnie jak dyrektywa.