Strona z localhosta w internecie

Witam, w jaki sposób zrobić aby stronę z localhosta udostępnić w internecie pod jakąś domeną? Chodzi o to czy możliwe jest żebym taką stronę jakoś tak ustawił ze po wpisaniu np mojastrona.pl przenosiło internautow na ta stronę ale żebym nigdzie nie musiał tej domeny wykupywać?

Zacznijmy od tego czy masz statyczne czy dynamiczne ip.

Jeżeli dynamiczne to, rejestrujesz darmową domenę na stronie DynDNS.

Dodatkowo router musi obsługiwać funkcję, bo po każdej zmianie IP przekierowanie nie będzie działało.

W ustawieniach routera wpisujesz dane do konta na stronie DynDNS, po każdej zmianie IP router wpraowadza zmiany na koncie DynDNS tak by domena nawet po zmianie IP kierowała na twoją stronę (komputer w domu).

skorzystać z darmowego hostingu tylko trzeba liczyć się z reklamami.

A jak mam coś takiego że strona jest na komputerze np. z NND i do tego kompa jest podłączony internet a z drugiej karty sieciowej idzie kabel do switcha i od switcha mój normalny komputer (to drugie połączenie nie ma chyba znaczenia) to co wtedy gdy routera nie mam? Aha i jeszcze jedno bo tam na dynDNS są domeny typu dyndns.ws, a czy jest możliwość żebym miał zwykłą domenę .pl ?

Router nie musi mieć tej funkcjonalności, jeśli jej nie ma w tym wypadku trzeba korzystać ze skrypty w systemie operacyjnym, który pilnuje adresu IP. Skrypt sprawdza bieżące IP i jeśli się zmieniło to IP w bazie DynDNS jest automatycznie aktualizowane.

Jeśli nie masz routera to musisz poprosić administratora twojej sieci lub prosić twojego ISP aby przekierował porty (w tym wypadku port 80 tcp/udp - http dla serwera www, na twoim komputerze) na twój adres IP w sieci lokalnej, bo zapewne korzysta w sieci z NATa.

Jest możliwość, po prostu domenę dundns.ws przypisujesz domenie, np. mojastrona.pl. Pamiętaj jednak, że za darmo nie znajdziesz domeny mojastrona.pl to są domeny najwyższego poziomu i są one płatne, więc nikt Ci ich nie zarejestruje za darmo (chyba że po znajomości), ponieważ sprzedawca takiej domeny musiał również zapłacić za jej przydział organizacji za to odpowiedzialnej, czyli ICANN :slight_smile:

Pozdrawiam!