Strona z wyświetlaniem bazy danych

Witam,

 

Potrzebuję stworzyć stronę internetową, na której wyświetlana będzie zawartość bazy danych - konkretnie zbiorów w bibliotece.

Wyeksportowałem bazę z używanego programu, ale powstały plik .usm ma 2 bardzo długie linijki i nie wiem nawet jak się za to zabrać, bo te dane są posklejane ze sobą, więc nigdzie tego na razie nie jestem w stanie zaimportować. Załączam fragment bazy.

 

Drugie pytanie: jakim sposobem mogę wyświetlić tą bazę? Czy wystarczy baza na serwerze i odpowiedni php wyszukujący?

fragment.txt

no jak chcesz zrobić to po bożemu to:
 

PDO do operacji na bazie (pobierania, wyszukiwania), HTML do wyświetlenia danych, CSS do wyglądu i kolorów i wszystko ogarnięte przez PHP.

 

Oczywiście rozwiązań masz mnóstwo bo nie wymieniłeś żadnego języka, rodzaju bazy danych itp…

Podstawowa sprawa to pytanie o twoją wiedzę z tworzenia stron internetowych (HTML i CSS) aby to jakoś wyglądało oraz wiedza z Np: PHP i MySQL aby zrobiona strona korzystała z bazy danych.

Inaczej mówiąc tą twoją bazę (nie wiem w jakim programie jest teraz) stworzyć w MySQL i za pomocą PHP z niej korzystać.

 

 W dużym stopniu powtórzyłem wypowiedź poprzednika ale w nieco innej formie i zależy która forma jest dla pytającego bardziej przystępna i zrozumiała.

Nikt nie odpowiedział jeszcze na pierwsze pytanie:

Musisz zajrzeć do pliku zobaczyć jak dane są zapisane - przeanalizować je co kiedy i w jakim formacie występuje i mając taką wiedze napisać interpreter takiego pliku który zapisze te dane np do bazy.

 

Więc będziesz potrzebował 2 funkcjonalności w Twoim skrypcie php lub dodatkowy program który zapewni tą opisaną wyżej, a skrypt tylko będzie odczytywał z bazy danych i je wyświetlał na stronie.