Strona zgodna niezależnie od rozdzielczości ekranu

Jak mogę zrobić coś takiego za pomocą CSS? Czy mam posługiwać się procentami? Czy używać position: absolute?

Według mnie to najlepiej na %…

Robisz coś takiego:

#strona { width: 80% }

Następnie:

Treść strony

80% z 1000px to 800px

80% z 1200px to 960px

itd.

Jeśli chcesz żeby strona miała stałe wymiary np. zawsze 900px szerokości to ustawiasz width: 900px.

On nie chce, żeby wymiar był stały, tylko zgodny nie zależnie od rozdzielczości, czyli wyświetlało mu ja całkowicie (bez przewijania horyzontalnego) na 640x480 i 1200x960. Przecież nie da 600px bo na 1200+ to będzie wyglądało śmiesznie…

Wiem, nie chodzi mi o aż taką różnicę bo nikt chyba nie surfuje po necie z taką małą rozdziałką. Chodzi o to, że jak zmniejszę rozdziałkę z 1440 x 900 na np 1024 x 800 (?) to elementy są przesunięte i nachodzą na siebie robiąc bałagan, a na innych stronach tak nie ma.

Podaj może link do tej strony, będzie można wtedy konkretnie podać co jest przyczyną.

Co do position - to trzeba z niego umieć korzystać.

Raczej nie polecam układać strony w ten sposób …są przecież floaty, marginy, paddingi.

Zobacz sobie na stronę która się nie sypie, zobacz potem na swoją i wyciągnij wnioski.

Hmm, w takim razie, adres to fullimpact.c0.pl. Może się dziwnie wydawać, że przy takim celu (gra mmo) mam takie problemy, ale się ucze :smiley: Index najlepiej wygląda przy rozdziałce 1440x900 przy google chrome :). Co do tego- Zawsze korzystałem z atrybutu position: absolute. Ale popracuję z padding, margin i float i mam nadzieję, że pójdzie lepiej :).

EDIT: Jak mogę w środku skryptu zawrzeć obsługę zdarzenia js ? Czy w ogóle się da? :smiley:

echo("

plus.gif