Strona zgodna z xhtml


(Bambo 5) #1

na validatorze pokazuje mi "This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional!" i wiem że moe na swojej www umieścić obrazek potwierdzający zgodność w jakim miejscu go ustawić??i czy to że jest zgodna ze standardami to coś ważnego??dzieki


(adam9870) #2

W jakim miejscu go wstawisz nie robi żadnej różnicy. Ustaw poprostu tam gdzie Ci pasuje :wink: Ale chyba i tak tylko webmasterzy wiedzą co ten znaczek oznacza :?

Raczej tak. Jak strona będzie zgodna ze standartami W3C to jest większa szansa na to, że pod każdą (może nie tak dosłownie :stuck_out_tongue: ) przeglądarką będzie dobrze wyświetlana.


(Ryan) #3

Wstawienie tego znaczka na stronie tak naprawdę niewiele znaczy - dziś mają go nawet strony, które się nie walidują, ot taka moda. :frowning:

I nie, adam9870, nie zwiększa to szansy, że się poprawnie wyświetli w większej ilości przeglądarek. To, że się dokument waliduje oznacza, że nie ma błędów składniowych, nie w koncepcji układu. Przez analogię: to, że "Mam żółtawo zjedzoną nogę kryzysu" składa sie z wyłącznie polskich, poprawnych słów, a części zdania są na miejscu, nie znaczy że ma sens i zostanie tak samo zinterpretowane przez każdego człowieka.


(Maniooo666) #4

Witam,

to ja do tego dodam ciekawego linka:

http://pornel.net/xhtml


(Micromac) #5

Ja tez dodam ciekawego linka => poczytajcie