Stronka na informatykę

Witajcie, pani na informatyce kazała na stworzyć prostą stronkę w HTML’u. Wszystko dobrze, oprócz tego, że nie mogę umieścić zdjęcia na stronie. Plik jest w formacie PNG. Po wpisaniu odpowiednich znaczników, zapisaniu i odświeżeniu strony tylko malutki prostokącik z “x”. Nie wiem co muszę zrobić. Proszę Was o szybką pomoc ![-o<

Wpisałeś złą ścieżkę do pliku. Napisz, gdzie jest obrazek i gdzie trzymasz plik html.

mam folder stronka na informatykę (jest na pulpicie) potem pliki graficzne i kod html w folderze pogon_szczecin

Warto przy okazji wiedzieć,że pulpit to też folder.

Jeżeli plik html umieściłeś na pulpicie to i ten folder z obrazkami : “pogon_szczecin” powinien być umieszczony na pulpicie i wówczas obrazek będzie wyświetlany prawidłowo.

obrazek

Namawiam Cię jednak aby nie umieszczać plików na pulpicie ale stworzyć gdzieś na dysku folder o wybranej nazwie np. “moja praca” i w nim umieścić plik html i katalog z obrazkami. Jeżeli będziesz chciał zaprezentować swoją pracę np w szkole to kopiujesz katalog “moja praca” np. na pendrive i w szkole będziesz mógł zaprezentować swoją pracę bez problemów z wyświetlaniem.