Strony do zamawiania tanich kurierów

Chcę sprzedać używany żyrandol (przez allegro), który nie jest dużo warty, a w dodatku jest sporych rozmiarów. Myślałem nad paczką pocztową, ale opcja ostrożnie jest tylko w multipaczkach, a te są drogie, natomiast punkty do nadawania paczek kurierskich też nieźle sobie liczą. Coś obiło mi się o uszy o stronkach, na których można zamówić taniego kuriera, że niby pośrednik zamawia przesyłki hurtowo czy jakoś tak, w każdym razie jest taniej. Można też wybrać jaką firmę chcemy i określić parametry przesyłki, a kurier podjeżdża pod dom. Czy faktycznie coś takiego istnieje i jakie serwisy polecalibyście? Macie jakieś sprawdzone? Paczka będzie wymiarów około 70x 40 x 40 cm, 4 kg, opcja ostrożnie i najlepiej małe ubezpieczenie oraz odbiór przez kuriera. Chciałbym żeby koszt nie przekraczał 20-25 zł. Znacie jakieś sprawdzone stronki z minimum formalności?

Tani-kurier.pl z tego korzystalem. Skladasz zamówienie, robisz przelew, kurier przyjeżdża, następnego dnia paczka jest u odbiorcy.

ja od sb moge polecić furgonetka.pl klika razy tam zamawiałem UPS.

 

za pobraniem wysyłkę płaciłem jakoś 25 zł góra.

 

za zwykłą chyba około 20 zł czy nawet mniej.

 

 

dodam że trzeba wydrukować etykiete którą kurier naklei na paczkę.

 

etykieta przychodzi na maila i można też ją pobrać na stronce.

 

oczywiscie K-ex bedzie tanszy.

 

ale do upsa mam zaufanie po prostu.

 

DPD odradzam miałem nie miłe komplikacje zarówno z odbiorem jak i wysyłką ale moze dlatego że u nas rozwozi paczki jakiś kretyn.

Ja tam lecę z e-paczka.pl

Dziękuję za odpowiedzi! :slight_smile:

a ceny u kurierów możesz porównać na:

http://www.kurierem.pl/

szczycą się hasłem “Porównaj ceny i sprawdź, który kurier jest najtańszy” :wink:

korzystałem z kurjerzy.pl i nie było problemów

www.wysylajtaniej.pl

Korzystałem kilkanaście razy - zawsze bezproblemowo.

sendit.pl