Strony firmy google przekierowuja mnie

Witam, jak w temacie.

Wcześniej miałem problem z aktualizacją windows 8 na 8.1, jakoś dałem radę, tzn poprzez restart systemu programem recovery. Mniejsza.

Wcześniej jak i teraz od końca października (28.10.13) strony firmy google, tj. google.pl facebook google mapy, gmail itp przekierowują mnie na stronę danej przeglądarki, czyli wpisując w google chrome google.pl albo facebook.pl przekierowuje mnie na stronę pobierania google chrome (chrome browser) firefox na stronę firefoxa itp.

Co ciekawsze, czasami działa czasami nie. Wczoraj (05,11) w godzinach 15-18 nie działały te srtony, następnie nagle, nie nie robiąć po prostu czekając zaczeły działać.

O CO TU CHODZI.

ccleaner, czysciłem cache, pamięć historie przeglądarek, firewall, zapora itp sprawdzane. antywirus był i bez sprawdzałem, bez skutku.

Prosze inne opcje jakie mogę wykonać do naprawy.

mam laptopa HP pavilion g6 z windows 8 zaktualizowany na 8.1, od kupna.

Sprawdź plik host. Zazwyczaj jest on w folderze windows\system32\drivers\etc, ale z WIN 8 nie miałem do czynienia, aż tyle żeby dokładnie określić ścieżkę.

No wbiłem w tego hosta, poczytałem o nim, co on robi do czego służy.

Tak więc nie było nic wpisane by blokowało strony.

Wpisałem IP google.pl i następnie jakąs randomowa stronę tak by przekierowywało mnie na właśnie google, i mimo to nadal wchodziło mi w “chrome browser”.

Ba, zapomniałem wspomnieć, gdy chce ściągnąć tą niby najnowszą (pomimo tego że mam już najnowszą) to antywirus wykrywa mi robaka, a jak wyłacze antywira to pobieranie mimo to się nie powiedzie.

o co z tym chodzi.