Strony mobilne - pytanie


(dawido.d) #1

hej, mam pytanie dla ludzi, którzy wiedzą coś na temat tworzenia stron mobilnych. Moja aktualna jest raczej niezbyt dobrze zrobiona i chciałbym cos więcej dowiedzieć się w temacie optymalizacji takich stron. Co trzeba na niej zmienić jeśli chodzi o urządzenia przenośne i jak to się ma do zwykłej strony?


(lukasssz) #2

To jest duży temat. Szukaj pod Responsive Web Design,  RWD, responsywne  strony


#3

 

Najlepiej stronę napisać od nowa przez osobę znająca zagadnienia Responsive Web Design


(SupremumSEO) #4

Jak zauważyli przedmówcy najlepiej jeśli stworzysz tak zwaną stronę responsywną, która od roku jest zalecanym rozwiązaniem przez Google. Jest to jeden z czynników, który wpływa na jej pozycję w wyszukiwarce. Jej specyfika polega na tym, że dana strona dopasowuje się do urządzenia użytkownika, z którego w danej chwili korzysta. URL pozostaje bez zmian, dlatego nie trzeba tworzyć między innymi różnych treści na stronę. Jeśli posiadasz już stronę, możesz sprawdzić czy jest ona przyjazna urządzeniom mobilnym, czy wymaga jeszcze poprawek w jakimś obszarze. Zachęcam sprawdzić ten link: http://search.google.com/search-console/mobile-friendly?utm_source=mft&utm_medium=redirect&utm_campaign=mft-redirect W zależności od Twoich potrzeb możesz wybrać właśnie stronę responsywną lub zdecydować się na dwie strony.


(bycyk) #5

obie wersje mają swoje wady i zalety. Jeśli się na tym nie znasz dobrze, to raczej sam nie kombinuj, bo możesz tylko namieszać i oddaj stronkę w ręce specjalistow, Na tym nie ma co oszczedzac, od niej zalezy twoj biznes.


(dawido.d) #6

no, pewnie i tak ;p ale samemu też warto uczyc się nowych rzeczy. A coś specjalnego powinno być na takiej stronie mobilnej?


(SupremumSEO) #7

Musisz pamiętać, że jest to strona dostosowana do urządzeń mobilnych, dlatego jej założeniem powinna być prostota i czytelność. Strona powinna wczytywać się szybko, inaczej możesz zrazić użytkowników, stracić ruch i konwersję. Są specjalne narzędzia, które zbadają Twoją stronę pod tym kątem. Pamiętaj też o User Experience. Korzystając z urządzeń mobilnych, użytkownicy mają ograniczoną wielkość ekranu, przez co trudniej precyzyjnie kliknąć dany element. Dlatego należy postawić na ich mniejszą ilość, stronę bardziej intuicyjną z odpowiednią wielkością czcionki i elementów. Warto też na takiej stronie zadbać o przyciski, które będą nawoływały do wykonania jakiegoś ruchu, na przykład: “Zadzwoń”, “Pobierz”, “Zobacz”. To oczywiście nie wszystkie aspekty, ale warto od nich zacząć.