Strony się nie ładują co jakiś czas, komunikatory działają

Mam internet z Netii i routerem rozdzielam go na dwa komputery. Bezprzewodowo na netbooka i przewodowo do komputera stacjonarnego.

Na netbooku wszystko działa najczęściej ok, problem pojawia się przy drugim komputerze. Internet działa… w sposób ‘przerywany’. Strony przez jakis czas się nie ładują, żeby po jakimś czasie zaczęły się znów ładować. Chyba nie muszę mówić, że jest to dość irytujące… Do tego sporo gram, a przez ten problem nie dane jest mi zaznać rozgrywki sieciowej, ponieważ co chwilę tracę połączenie z serwerem. Taki problem nie pojawia się natychmiast, najczęściej chwilę po uruchomieniu komputera wszystko jest ok. Tak samo, gdy ponownie uruchomię router, ale te 10-15 minut to jednak za mało, zebym czekał 5 minut na restart i ponowne połączenie się z siecią przez router.

Co dziwne, dowolny chat lub komunikator po uruchomieniu działa bez zarzutu.

Próbując mi pomóc weźcie pod uwagę, że macie do czynienia z człowiekiem, który problemów z komputerem miał niewiele, toteż nie zna wielu pojęć, więc starajcie się pisać w miarę…łopatologicznie.

Proponuję sprawdzić kabel łączący router z komputerem. Jak? Podłączyć za jego pomocą laptopa. Pamiętając, aby wcześniej na laptopie wyłączyć połączenie bezprzewodowe.

FeniEnt ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Po podłączeniu netbooka do routera kablem, nie było na nim w ogóle internetu. Jak tylko dorwę inny kabel, to sprawdzę, czy będzie działać normalnie.

Zmiana kabla jednak nic nie dała.