Strony się nie ładują co jakiś czas, komunikatory działają


(Kyuubi112) #1

Mam internet z Netii i routerem rozdzielam go na dwa komputery. Bezprzewodowo na netbooka i przewodowo do komputera stacjonarnego.

Na netbooku wszystko działa najczęściej ok, problem pojawia się przy drugim komputerze. Internet działa... w sposób 'przerywany'. Strony przez jakis czas się nie ładują, żeby po jakimś czasie zaczęły się znów ładować. Chyba nie muszę mówić, że jest to dość irytujące... Do tego sporo gram, a przez ten problem nie dane jest mi zaznać rozgrywki sieciowej, ponieważ co chwilę tracę połączenie z serwerem. Taki problem nie pojawia się natychmiast, najczęściej chwilę po uruchomieniu komputera wszystko jest ok. Tak samo, gdy ponownie uruchomię router, ale te 10-15 minut to jednak za mało, zebym czekał 5 minut na restart i ponowne połączenie się z siecią przez router.

Co dziwne, dowolny chat lub komunikator po uruchomieniu działa bez zarzutu.

Próbując mi pomóc weźcie pod uwagę, że macie do czynienia z człowiekiem, który problemów z komputerem miał niewiele, toteż nie zna wielu pojęć, więc starajcie się pisać w miarę...łopatologicznie.


(Kpc21) #2

Proponuję sprawdzić kabel łączący router z komputerem. Jak? Podłączyć za jego pomocą laptopa. Pamiętając, aby wcześniej na laptopie wyłączyć połączenie bezprzewodowe.


(Agatonster) #3

FeniEnt ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Kyuubi112) #4

Po podłączeniu netbooka do routera kablem, nie było na nim w ogóle internetu. Jak tylko dorwę inny kabel, to sprawdzę, czy będzie działać normalnie.

Zmiana kabla jednak nic nie dała.