Strony ukryte

witam,

czy moglibyście mi powiedzieć jak przeszukiwać strony ukryte w internecie? wiem, że wpisuje się /ukryte lub /index.html(?) - tak? czy istnieje jakaś wyszukiwarka? (trafiłam przypadkowo na świetną stronę z ukrytymi wykładami, pewnie ich jest więcej w sieci…)

Skorzystam z okazji i spytam jeszcze: czasami pojawia się np. spis samych tytułów e-booków, które się ma w komputerze (bez plików) - jak oni to robią? chyba nie przepisują?

pozdrawiam serdecznie:)

Anka

PS. przepraszam, że zaśmiecam Wam forum takimi pytaniami, ale Wy na pewno znacie odpowiedź (nie wiem, gdzie to umieścić)

ukryte strony? szczerze powiedziawszy pierwsze slysze o czyms takim

co do spisu, jest to poprostu jakiś skrypt jak mniemam (o ile dobrze rozumiem o co Tobie chodzi)

witaj,

np. http://it.dominikanie.pl

pokazuje się strona główna.

http://it.dominikanie.pl/cc/main/main.pl.html

Jeśli teraz skasujesz “cc/main/main.pl.html” i dopiszesz: /20034/ lub /20045 (-> http://it.dominikanie.pl/20034/) pokazuje Ci się index z wykładami w danym roku - rewelacja:) prawda? ze strony głównej nie da się wejść do tego spisu. Pewnie jest więcej tego typu stron - jak je wyszukać? Jest również strona aktywistów, na której jeśli dopisze się “/ukryte” pokazują się filmy załadowane na tą stronę z “wątpliwymi prawami autorskimi”, również niedostępne ze strony głównej.

pozdrawiam serdecznie:)

Anka

lepiej się nie wychylaj z pirackimi zapędami

Co do “ukrytych” stron to są one tak samo widoczne dla przeglądarek jak i te “normalne”, bo niby czym taki szczególnym się różnią ?

Strony “ukryte” podobne do tych /200034 wyszukasz w googlach wpisując np. “index of” nie są to żadne strony ukryte, a poprostu generowany przez Apache spis plików znajdujący się w katalogu (w podanym przypadku spis plików znajdujący się w katalogu 200034).

To są poprostu pliki/strony wrzucone na serwer i dostępne dla danej grupy osób :stuck_out_tongue:

Sam (i zapewne nie ja jeden) na swoim ftp mam tego od groma - ale nie wiedziałem, że są to “ukryte strony”

witam,

rozumiem, czyli google -> index of, dziękuję bardzo:)

no właśnie… :slight_smile: pewnie jest jakiś sposób żeby się do nich dostać? ale to już zbyt tajne, żebyś zdradził…? co wpisać? /ukryte?

nie, nie - podałam tylko przykład, chodzi mi wyłącznie o wykłady, e-booki etc. do użytku prywatnego (chociaż tu też prawo autorskie obowiązuje…)

dziękuję i pozdrawiam serdecznie:)

Anka

PS. “ukryte”, “dostępne dla danej grupy osób” - dla mnie, subiektywnie, jakby nie patrzeć ukryte… :slight_smile: chociaż już coraz mniej :twisted: