Strony www


(K Sylvii) #1

Mam pytanie czy jest jakis prosty profram graficzny do stworzenia własnej strony www , a moze jest jakaś strona na której jest napisane co i jak sie robi jak ktoś nigdy nie miał z tym styczności ?????????? :slight_smile:


(Lewy) #2

na stronie http://www.kurshtml.boo.pl masz opisane wszystko od podstaw.


(Minio Dp) #3

Bez znajomości języka HTML ciężko będzie zrobic stronę :wink:


(Farall) #4

Uff... I jak tu odpowiedzieć na takie pytanie w jednym poście...? Do tworzenia stron www służą edytory w których pisze się uzywając kodu html. Najpopularniejszym edytorem jest bodajże Pajączek. A wiesz co to html i jak się go używa?


(Kam) #5

No chyba, że użyje się CMSa :). Ja nie mam za dużo czasu na to, więc używam CMSów i są świetnym rozwiązaniem dla kogoś, kto potrzebuje zrobić stronę, a nie ma na to zbyt dużo czasu.

Na początek najlepszy dla Ciebie będzie jPortal 2.3.1, bo reszta jest trochę trudniejsza do opanowanie (PostNuke, MD-PRO czy Mambo.

Aby kożystać z któregokolwiek CMSa, potrzebne będzie Ci konto bogatsze w opcje, które nie byłoby potrzebne, gdybyś robił stronę w samym HTMLu. Czyli baza MySQL, gdzie zapisywane są wszystkie polecenia wykonywane na stronie, (dodawanie artykułów, newsów itd) oraz obsługa PHP, ponieważ te CMSy są napisane w języku PHP i taki zwykły serwer jak miast.interia.pl czy republika.pl nie wystarczy. Będąć już przy serwerach, najlepiej na początek zarejestruj się na members.lycos.co.uk bo z innego w miarę dobrego i stabilnego serwera nie znajdziesz, chyba, że masz kase na serwer komercyjny i tutaj polecam Ci http://www.thc.net.pl - 30zł rocznie i bardzo dobry serwer!

Żeby Ci trochę bardziej przybliżyć pojęcie CMS - jest to system portalowy, najczęściej bardzo stabilny, szybki, który nie wymaga żadnej znajomości języka PHP, który jest dosyć trudny do nauczenia, a zarazem strony w nim napisane są bardzo szybki i stabiilniejsze od HTMLa.

Jak chcesz, to mogę Ci trochę pomóc, ale trochę, bo nie mam za dużo wolnego czasu, GG: 3333579, albo emial. Powodzeni...


(Stefe) #6

albo uzycie graficznego programu... np. Kompozytor stron z mozilli albo Nvu, ktory na nim bazuje.


(Djkarolek) #7

Też racja ale sa dop tego pomocniki np: Edhtml v5.0 lub pajączek Professional !


(Lewy) #8

Lub Front Page i Visual Web Developer :slight_smile: oba pochodzą spod skrzydeł Microsoftu a robienie w nich stron jest banalnie proste :slight_smile:


(Theoden3) #9

A props Jportal2 .... Mam z nim problem a mianowicie nie moge się zalogować na rzadną strone opartą na tym właśnie systemie (sprawdzne na 4 różnych stronach)...... Nawet jak sam zainstalowałem Jportal to niemoge się zalogować na admina :expressionless: Nie ma pojęcia w czym problem. Mam już go od wakacji ale wtedy niepowiązałem tego z Jportalem. Od tego czasu przeinstalowywałem system z 3x i instalowałem SP1 i 2. Przy logowaniu wywala mi że nieprawidłowe hasło czy login, ale to niemożliwe bo wpisuje poprawnie.....nawet sprawdzałem hasło w MySQL i jest takie samo. Czy to jest coś w ustawieniach zabezpieczeń ? Mam Winde XP z Sp1 i Sp2


(Canaletto) #10

Jest taki program. Nazywa się Webmajster. Można nim zrobić nawet ładną stronkę bez znajomości HTML. http://programy.onet.pl/40,41,8457,programy.html