Strony z MP3 są legalne?

Zamierzam założyć stronę z darmowymi MP3 i oczywiście napisać, że przetrzymywać na komputerze można przez jeden dzień i potem trzeba plik usunąć itp. Jednak czy takie strony są w pełni legalne i nie mam się o co bać?

zastanów się …

jeśli na stronie będą utwory chronione prawem autorkim a ty niebędziesz miał zgody na ich bezpłatne rozpowszechnianie to oczywistym jest że będzie to nie legalne .

jeżeli na stronie będą utwory free których autorzy czy też właściciele praw autorskich zezwalają na ich nieodpłatne rozpowszechnianie to będzie to legalne .

coś jak np mp3.wp.pl

ten zapis jest nic nie warty :]

jeśli będziesz udostępnial utwory chronione prawem to prędzej czy później twoja stronka zniknie z sieci a ty poniesiesz nie miłe konsekwencję :stuck_out_tongue:

A czy polskie prawo nie pozwala na sprawdzenie pliku i po 24 godzinach usunięcie go lub kupienie?

Nie ma czegoś takiego.

Do sprawdzenia możliwości programu są wersje trial, do sprawdzenia muzyki danego wykonawcy są programy muzyczne i stacje w radiu.

Prawo by nie miało nic do gadania gdybyś miał prawa autorskie do dzieła, utworu. Takie akcje downloadu muzyki na określony czas mogą stosować koncerny, które potrafią wyegzekwować tą zasadę. Tak myślę, chociaż mogę się mylić.

No to nici :frowning: . Jaką mógłbym założyć stroną gdzie główną rzeczą przez którą użytkownicy będą uczęszczać na stronę będzie download? Coś a’ala strony z MP3 czy chociażby dobreprogramy.pl.

Nie rób strony na siłę bo to niema sensu !.