Struktura katalogów strony WWW

Witam,

Mam pytanie dotyczące struktury plików i folderów na stronie WWW. Potrzebuję utworzyć folder w którym będzie znajdować się kolejny folder, a w nim pliki .htm. Problem polega na tym, że pliki CSS znajdują się w głównym folderze w katalogu „styles”, a z wyżej wymienionych folderów pliki .htm nie wczytują stylu css. Wygląda to tak:

  1. główny folder strony
    a) folder ze stylem CSS i głównymi grafikami
    b) kolejny folder → kolejny folder → pliki .htm

I teraz gdy w pliki.htm robię odniesienie do pliku css w folderze a) to kod css się nie wczytuje. Jak to rozwiązać? Czy jedynym wyjściem jest wrzucenie do tego drugiego folderu katalogu ze stylami CSS?

Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Można poprawić ścieżkę do pliku CSS, poczytaj kurs o relatywnej ścieżce dostępu.

Pierwszy z brzegu w oparciu o IMG: https://www.kurshtml.edu.pl/html/wstawienie_obrazka,zielony.html

Niby trochę może być galimatias z obrazkami/fontami/implikowaniem kolejnych arkuszy stylów w pliku CSS jak zmienia się punkt odniesienia (podąża wtedy za lokalizacją skąd jest plik css a nie „html”).


PS. Firefox od kilkunastu-kilkudziesięciu (naliczyłem 24 z jutrzejszą premierą 92) wersji blokuje JS/CSS (kiedyś i fonty) i jak przekombinujesz, to tylko z localhost poprawnie działa kod.

Zależy jak skonfigurowany jest serwer WWW. Jeśli do styli możesz dostać się z poziomu przeglądarki to w html’ach możesz podać relatywne ścieżki. Aby cofnąć się do katalogu musisz podać coś takiego: ../../styles/style.css

strona póki co jest na dysku, ale mam nadzieję że sposób który podałeś zadziała również na serwerze - a jeśli nie to co wtedy należy zrobić?

Na typowej konfiguracji shared hostingu zadziała, a jak nie to napiszesz post z informacjami gdzie masz hosting i będziemy myśleć :slight_smile:

hosting będzie na home.pl lub nazwa.pl także jeśli są jakieś różnice w konfiguracji serwerów u obydwu hostingodawców to proszę o info co i jak :slight_smile:

To przemyśl to jeszcze raz. Raz, że to są najdroższe hostingi jakie chyba są na naszym rynku, a dwa są z nimi dziwne problemy. Więc całkiem możliwe, że nie będzie to z jakiegoś powodu działało :smiley: . Ja osobiście jak ktoś ma problem z hostingiem home lub nazwa nawet nie próbuję pomagać bo szkoda mi na to czasu.

w sieci opinii na ich temat jest sporo, zarówno pozytywnych jak i negatywnych - ja celuję w coś co jest na naszym rynku od wielu lat i co zdążyło już zdobyć zaufanie szerszego grona klientów, i co daje jakąś tam gwarancję stabilności działania :slight_smile: poza tym wymagań wielkich nie mam bo moja strona to prosty serwis oparty na HTML i CSS, bez żadnych skomplikowanych skryptów itp., więc to na czym mi zależy to niezawodność działania i możliwość jednoczesnego zakupu domeny z funkcją Registry Lock - u nich mam to wszystko w pakiecie… a cena to już najmniejszy problem :slight_smile:

Opinii w sieci odnośnie serwisów dawno są kupione. Sam z 5 lat temu uciekłem z homa i po dziś dzień nie żałuje, a ceny mieli polowe aktualnych. Nazwa (w mojej personalnej opinii) to dramat, jak miałem z nią styczność to myślałem, że się pochlastam :smiley: taki mówi piękny system zarządzania.

No mocnego marketingu nie można im odmówić :wink: Ale serio, szkoda na nich kasy. Też miałem z nimi dziwne problemy - i podejście supportu pt. „nie da się” (chodziło o migrację poczty email i strony z ich serwera na inny serwer też u nich).

w takim razie którego/których hostingodawcę/hostingodawców polecacie? dobrze by było gdyby to była firma która jest na rynku od wielu lat i nie ma z nimi żadnych problemów :slight_smile:

Ja od lat korzystam z vipserv.org (lub bez reflink), sporo dodatkowych narzędzi, prosta formuła doładowywania konta i zmiany jego parametrów (zarówno w górę jak i w dół, bez komplikacji), dobry kontakt z supportem, naprawdę nigdy nie miałem problemów. Nie ma dziwnych zawoalowanych zapisów w regulaminach, jest jasno napisane jakie funkcje są włączone, jakie nie i z czego to wynika.
Ale pewnie na sam hosting da się znaleźć jeszcze kogoś.

Przez wiele lat byłem w Hekko, technicznie bez zarzutu, ale przejęło ich Cyberfolks i ceny mocno podskoczyły. Zmieniłem na hosting na linux.pl i póki co jestem zadowolony.

Widzę że w końcu zmienili domenę z linuxpl.org :slight_smile:

Możliwe - teraz widzę, że przekierowuje na subdomenę z hostingiem.

Jeśli miałbym coś polecić to unikaj hostingów:

  • home
  • nazwa
  • wszystkich marek H88, swego czasu przejmowali wszystkie mniejsze hostingi z dobrą opinią, kiedyś dało się je rozpoznać przez dopisek w stopce że jest to ich marka. Nie wiem jak to wygląda dziś, ale na pewno w regulaminie będzie o nich wzmianka.

Nie polecam Ci też OVH, tam support praktycznie nie istnieje, jest to raczej usługa dla osób samodzielnych. Odpowiadają dopiero w momencie jak im serwerownia spłonie :smiley: .

Dobre opinie zawsze też słyszałem o:

Sam używałem proserwery :slight_smile: .

Ogólnie pod prostą stronę nada się każdy hosting. Ważniejsze gdzie masz domenę, tutaj polecam już OVH.

Ja 5 lata temu przerzuciłem się na dhosting.pl i mogę polecić, mają dobrego supporta, chociaż w tym roku podnieśli trochę ceny pewnie pocovidowo. Jak chcesz mogę ci przesłać link z reflinkiem to dostaniesz 25% rabatu

OVH używam tylko do trzymania domen bo jest tanio :slight_smile: też przedłużenie po terminie nie jest problemem zwykle to koszt 10% droższy. Co prawda w OVH nie kupisz funkcji Registry Lock, dhosting ma tą opcje jakbyś miał u nich domenę ale to raczej strata pieniędzy ta funkcja. Jeżeli raz już z OVH wydelegujesz domenę to jedyne co musisz pamiętać to aby ją opłacać. OVH przesyła linki, gdzie można przedłużać domenę, że nawet nie musisz się logować na panel aby ją opłacić.

Jakby mało prawdopodobne jest przejęcie domeny, a nawet jakby ją ci przejęli to na gruncie prawnym łatwo powinieneś ją odzyskać. Może to miałoby sens dla dużych firm typu Allegro, gdzie taka wpadka byłaby katastrofalna ale też nie jestem przekonany

ze wszystkich polecanych tu hostingodawców dhosting.pl wygląda najsolidniej i chyba faktycznie wybór padnie na nich :slight_smile: dzięki wszystkim za pomoc :wink:

Mój znajomy przenosił się tam bodajże ze strefy.pl i support pomógł zmigrować wszystko (największym problemem były skrzynki email, bo to było kilkaset tysięcy w większości ważnych maili). Udało się bez większych komplikacji i teraz wszystko działa jak należy :slight_smile:

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.