Strzelają korki podczas włączania kompa

Witam. Mam nietypowy problem z kompem gdyż od czasu do czasu gdy włączam listwe strzelają mi korki w domu. Wykluczam wadliwą listwe bo jakiś czas temu wymieniłem ją na nową firmy Ever. Podejrzewam ze to zasilacz bo problemy te zaczęły się właśnie wraz z zamontowaniem nowego (OCZ SxS 500). Wcześniej komp sam mi się wyłączał co jakiś czas, teraz dzięki nowej zasiłce nie ma już tego problemu ale powstał właśnie ten kłopot z korkami:/ Nie znam sie na tym, ale kombinuje (pewnie błędnie :wink: ) że może powstaje jakies za duze napięcie i stary zasilacz przepuszczał je do kompa i ten sie wyłączał, a nowy zasilacz nie pozwala żeby komp sie wyłączył i dlatego wywalają korki? :slight_smile:

Sam nie wiem, miał już może ktoś taki problem wcześniej??

Prosze o pomoc.

Miałem podobny jak włączałem spawarkę w domu ;), może masz przeciążoną instalację elektryczną w domu (bo raczej na to wygląda), popróbuj podłączyć kompa do innych gniazdek w domu, to się dowiesz.

Bardzo możliwe bo w innych sytuacjach też strzelają korki (np. jak jest jednocześnie włączony piekarnik, czajnik bezprzewodowy i pralka) :slight_smile: A jest jakiś sposób zeby to naprawić bo przenoszenie kompa do innego pokoju raczej nie wchodzi w rachubę:)

a te korasy jaką mają max wartość obciążenia ?? min. 30A… powinny mieć.

Yyyy nie wiem:) A jak to sprawdzić? Jest na nich napisane?:slight_smile: Można jakoś wymienić te korki na mocniejsze czy jak zapobiec ich wywalaniu?

Dodane 17.02.2009 (Wt) 18:10

Starałem sie sprawdzić co pisze na tych bezpiecznikach. Mam jeden taki duży zaraz z brzegu i potem 9 mniejszych. Na mniejszych nic istotnego chyba nie pisało ale na dużym 25 A.

oblukaj wszystkie listwy, podłączasz jakieś urządzenia które żrą prąd jednocześnie ?? pralka, piekarnik elektryczny itd ?? zakupiłbym mocniejszy bezpiecznik, jak pisałem wyżej.

Wozi ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

pogadaj z rodzicami (to po pierwsze), po drugie pogadaj z sąsiadami z góry lub z dołu - prawdopodobnie mają/mieli taki sam schemat sieci elektrycznej i może mają jakieś rozwiązanie. Nie kombinuj za dużo z korkami na własną rękę, bo z prądem nie ma żartów - pożary i takie tam.

przecie korki to ograniczniki jeśli węzeł zostaje przeciążony (wadliwa instalacja, zwarcie, zbyt dużo urządzeń wysokoprądowych) to automatycznie się wyłączają odcinając prąd. w tym wypadku 30A przesuwa tą wartość krytyczną przy której odcinany jest prąd do tejże wartości, proszę nie straszyć ludzi że sobie chałupy popalą…

Ja w domu mam 20A ;p na Siłę-380V/400V mam 25A :stuck_out_tongue: I nic nie wywala, czasami są problemy z tymi 25A, ale raczej nie od przeciążenia, bo czasami działa 6 maszyn i chodzi, a czasami na jednej wywalało tylko instalacja jakaś lewa.