Strzelają korki podczas włączania kompa

(system) #1

Witam. Mam nietypowy problem z kompem gdyż od czasu do czasu gdy włączam listwe strzelają mi korki w domu. Wykluczam wadliwą listwe bo jakiś czas temu wymieniłem ją na nową firmy Ever. Podejrzewam ze to zasilacz bo problemy te zaczęły się właśnie wraz z zamontowaniem nowego (OCZ SxS 500). Wcześniej komp sam mi się wyłączał co jakiś czas, teraz dzięki nowej zasiłce nie ma już tego problemu ale powstał właśnie ten kłopot z korkami:/ Nie znam sie na tym, ale kombinuje (pewnie błędnie :wink: ) że może powstaje jakies za duze napięcie i stary zasilacz przepuszczał je do kompa i ten sie wyłączał, a nowy zasilacz nie pozwala żeby komp sie wyłączył i dlatego wywalają korki? :slight_smile:

Sam nie wiem, miał już może ktoś taki problem wcześniej??

Prosze o pomoc.

(Dontbesoso) #2

Miałem podobny jak włączałem spawarkę w domu :wink:, może masz przeciążoną instalację elektryczną w domu (bo raczej na to wygląda), popróbuj podłączyć kompa do innych gniazdek w domu, to się dowiesz.

(system) #3

Bardzo możliwe bo w innych sytuacjach też strzelają korki (np. jak jest jednocześnie włączony piekarnik, czajnik bezprzewodowy i pralka) :slight_smile: A jest jakiś sposób zeby to naprawić bo przenoszenie kompa do innego pokoju raczej nie wchodzi w rachubę:slight_smile:

(Technik Elektro) #4

a te korasy jaką mają max wartość obciążenia ?? min. 30A... powinny mieć.

(system) #5

Yyyy nie wiem:) A jak to sprawdzić? Jest na nich napisane?:slight_smile: Można jakoś wymienić te korki na mocniejsze czy jak zapobiec ich wywalaniu?

-- Dodane 17.02.2009 (Wt) 18:10 --

Starałem sie sprawdzić co pisze na tych bezpiecznikach. Mam jeden taki duży zaraz z brzegu i potem 9 mniejszych. Na mniejszych nic istotnego chyba nie pisało ale na dużym 25 A.

(Technik Elektro) #6

oblukaj wszystkie listwy, podłączasz jakieś urządzenia które żrą prąd jednocześnie ?? pralka, piekarnik elektryczny itd ?? zakupiłbym mocniejszy bezpiecznik, jak pisałem wyżej.

(Agatonster) #7

Wozi ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Dontbesoso) #8

pogadaj z rodzicami (to po pierwsze), po drugie pogadaj z sąsiadami z góry lub z dołu - prawdopodobnie mają/mieli taki sam schemat sieci elektrycznej i może mają jakieś rozwiązanie. Nie kombinuj za dużo z korkami na własną rękę, bo z prądem nie ma żartów - pożary i takie tam.

(Technik Elektro) #9

przecie korki to ograniczniki jeśli węzeł zostaje przeciążony (wadliwa instalacja, zwarcie, zbyt dużo urządzeń wysokoprądowych) to automatycznie się wyłączają odcinając prąd. w tym wypadku 30A przesuwa tą wartość krytyczną przy której odcinany jest prąd do tejże wartości, proszę nie straszyć ludzi że sobie chałupy popalą...

(Bolo92) #10

Ja w domu mam 20A ;p na Siłę-380V/400V mam 25A :stuck_out_tongue: I nic nie wywala, czasami są problemy z tymi 25A, ale raczej nie od przeciążenia, bo czasami działa 6 maszyn i chodzi, a czasami na jednej wywalało tylko instalacja jakaś lewa.