Strzępienie, falowanie obrazu w monitorze

Otóż posiadam monitor BenQ GL2460 podłączony przez kabel DVI. Ostatnio postanowiłem zrobić formata systemu z wersji Windows 10 64-bit, wszystko ładnie śmigało lecz gdy chciałem od nowa zainstalować sterowniki do płyty głównej przez płytę od producenta pojawił się komunikat Failed to load hardware monitor driver! Myślę sobie, ok zainstaluje za pomocą driver boostera. Zainstalowałem reszte sterowników i wszystko śmigało świetnie lecz podczas oglądania filmów np. na You Tube występuje takie jakby poziome strzępienie, falowanie obrazu w górnej części ekranu. Problem występuje tylko w dynamicznych momentach filmu. Podczas normalnego użytkowania jest wszystko ok. Nie patrzyłem jak radzi sobie podczas grania, ponieważ muszę od nowa pobrać gry. Wcześniej nie miałem z tym problemu, lecz wtedy zainstalowałem sterowniki z płyty i wydaje mi się, że na stronie brakuje tych sterowników potrzebnych do monitora. Po jakiej stronie leży ten problem?

Za mało informacji o komputerze (jaki masz dokładnie sprzęt i jaki był system wcześniej), rozgraniczyłbym oprogramowanie monitora, a sterowniki do karty graficznej zintegrowanej lub nie (jasnowidzem nie jestem)

Brak synchronizacji pionowej? Obstawiam, że jednak driver-automagical-buster nie wykonał swojego zadania najlepiej. Podaj specyfikacje komputera to dostaniesz linki do prawidłowych sterowników skoro sam nie potrafisz ich znaleźć na stronie producentów.

Specyfikacje:
Płyta główna: MSI H110M PRO-D
Procesor: Intel Core i3-6100 3.7GHz
Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 960 Windforce 2X 4GB GDDR5
Zasilacz: Antec VP 500 - 500W
Pamięć RAM: Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHz
Dysk HDD: Seagate 1TB 3,5
System taki sam jak wcześniej lecz wcześniej nic nie aktualizowałem tzn. przez windows update

http://pl.download.nvidia.com/Windows/382.05/382.05-desktop-win10-64bit-international-whql.exe
Podczas instalacji zaznacz czystą instalację (nie pamiętam jak to jest dokładnie nazwane, ale chodzi o usunięcie pozostałości po poprzednim sterowniku) możesz też odhaczyć szpiega geforce experience i na przyszłość instaluj sterowniki bezpośrednio ze strony Nvidia bo nawet Windows Update często poleca przestarzałe.
Resztę sterowników powinien sobie sam Windows dociągnąć. DriverBoostera wywal i zapomnij.

Kabel leciwy…
Prawdopodobnie kabel jest uszkodzony lub gniazdo cyfrowe w komputerze. Raczej kabel. Weź inny i sprawdź.

Z tym że kolega twierdzi, że problemy pojawiły się po reinstalacji Windows, a nie wymianie sprzętu/przepinaniu.

Zainstalowałem te sterowniki, usunąłem geforce experience, drive boostera i strzępienie monitora zniknęło, będe wiedział na przyszłość skąd brać te sterowniki, wielkie dzięki :slight_smile: