STS is unavailable in this country

Nie mogę wejść na STS.pl pisze mi, że nie mogę się zalogować z tego kraju (widzi jakbym był w Wielkiej Brytanii), a jestem z Polski. Pomóżcie co zrobić żeby strona działała?

Napisz im na FB albo na Twitter z jakiej lokalizacji wchodzisz i ze nie działa. Najwyraźniej mają problem techniczny.

Normalnie uruchamiam jak zawsze z Polski, a co ciekawe to na stronie Totolotka też pisze, że nie mogą obsługiwać zagranicy?

Link FB otwiera Twitter.


Co do pomysłów to próbuj zmieniać DNS, może przeglądarka maskuje twój DNS np. globalnym CloudFlare w Firefox (opcja domyślnie nieaktywna). Ale wtedy raczej jest jakiś błąd sieciowy a nie teksty „nie obsługujemy obcych krajów online”.

Potem można sprawdzić czy nie używasz proxy/VPN a strona generuje ogólnikowy error jaki nie wskazuje co to za rodzaj wykluczenia np. nie napiszą „nie akceptujemy połączeń proxy/VPN”.

Co do zapisu totolotka to pewnie był łatwiejszy niż rejestracja się w każdym możliwym kraju lub gdzie Polonia jest liczna.

IP możesz sprawdzić w często aktualizowanej bazie czy migruje po Europie/Ziemi:

iplocation.net i tam przykładowo:

ipinfo.io - ipregistry.co

Nie używam żadnego VPN zawsze działało a teraz nagle nie działa. Błagam o pomoc! IP mam takie jak zawsze. Nigdy nie zmieniane.

Z dopuszczalnych pozostałych rozwiązań proponuję hotspot Wi-Fi lub po USB (tzw. tethering).

I wtedy zobaczyć czy może ruszy - T-Mobile przepuszczają.

Z niedopuszczalnych to połączenie po VPN co dobrze maskuje po wybraniu regionu Polska i nie został jeszcze zbanowny przez STS.

Bez proxy, dns cloudflare, z Twojego linku, a może za mało blokujesz?
Fakt - pierwsze widzę ta stronkę, ale mnie nie interesi.

Strona działa nawet przy zerowej ochronie prywatności dodatkami czy też listami hosts.

Raczej weryfikacji kraju nie próbują robić przy pomocy JavaScript by wynik do nich wrócił.

Macie jeszcze jakieś pomysły, co jest nie tak z moim netem. Dodam, że przez hotspot z komórki STS działa.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to zgłosić problem techniczny na stronie STS. Podaj im swój zewnętrzy IP, który pojawia się gdy wchodzisz na strony podane przez @krystian3w i napisz, że jesteś blokowany.

Gadałem z ich konsultantami i piszą, że nie mogą nic zrobić.

A tutaj na forum - kliknij awatar, ustawienia - bezpieczeństwo.
To jaką masz wykrytą lokalizację? Oczywiście firefox.

Forum ma skopaną geolokalizację po IP, ja od dawna widzę „nieznane”.

https://forum.dobreprogramy.pl/my/preferences/security

obraz

Chyba, że to dyskryminacja urządzeń z internetem mobilnym (typu telefon lub internet jak nie ma opcji na dobre połączenie kablowe a radiówkę ktoś testował i też się nie sprawdzała).

Jak dla mnie to mogli by pokazwyać przynajmniej kraj, łatwiej wykluczyć że hackuje nas jakiś niedoświadczony „Włoch” bez VPN/Proxy z maskowaniem na Polskę.