Studia informatyczne a kodzenie

Witam jestem na samym początku studiów informatycznych. 

O ile takie przedmioty jak logika czy algebra to coś do zakucia, poćwiczenia i zapamiętania tak mam problem z programowaniem. 

Informatyka na prawdę mnie kręci, cała technologia, gadżety, software, hardware jeden pies uwielbiam. Ale moją piętą Achilles’ową jest programowanie i algorytmy. 

Nie potrafię pojąć czy mam przeglądać różne algorytmy i próbować je zapamiętać, a może zrozumieć jakieś powtarzające się schematy na których całość się jakoś opiera? 

Programujemy jak się łatwo domyślić w C++ i samo tworzenie kodu nie sprawia mi dużego problemu, może sprawia to nawet swego rodzaju frajdę. 

Nie wiem gdzie popełniam błąd i na podszkoleniu czego powinienem się skupić. 

W sieci znalazłem kilka fajnych stron, mam kupioną symfonię, niby to C++ nie jest taki złe, powolutku ogarniam. 

Ale kiedy dostaję zadanie w którym trzeba napisać kod to się rozkładam  Neutral Wnioskuję że mam kłopot z algorytmami, możecie polecić mi jakąś pomoc? Coś co będzie przystępnie przedstawione. 

 

Myślę o pracy w kierunku grafiki, czy właśnie czegoś związanego z kodzeniem, wiem że przez kilka lat studiów będę ciągle spotykał się z programowaniem więc sądzę że muszę to opanować. 

 

 

Może jeszcze na koniec osobne pytanie bo to przemyślenie ciągnie się za mną od pewnego czasu nawet czytając to co tutaj napisałem można było odczuć że mam takie wątpliwości. 

Czy jeżeli chcę przyszłość związać z informatyką, to jest mi niezbędne programowanie itd? Czy bez tego jest jeszcze sporo innych dziedzin dzięki który można dość łatwo znaleźć pracę? 

 

Temat jest bardzo związany z programowaniem i pokrewnymi mu rzeczami, mam nadzieję że umieszczam go w odpowiednim dziale :slight_smile:

Nie jest to temat związany bezpośrednio z kodowaniem i programowaniem, stąd też przeniesienie do bardziej stosownego działu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Oczywiście, że programowanie nie jest konieczną rzeczą przy pracy informatyka. Jednak w przypadku pracy z linuxem ważna jest praca z bash, strony internetowe to obecnie nie tylko HTML a łączenie różnych technologii. Tak naprawdę bez pewnego zrozumienia tego przedmiotu trochę sobie obcinasz możliwości.

Informatyka to jest nauka o przetwarzaniu informacji, a nie technologia i gadżety. A w celu przetwarzania informacji, programowanie i algorytmy są niezbędne.

A jeśli chcesz się kuć logiki i algebry, to życzę powodzenia, bo kucie, a nie rozumienie matmy to czysty masochizm.

 

Możesz w miarę łatwo znaleźć pracę jako grafik, webmaster, tester oprogramowania czy administrator, ale to nie jest informatyka. I nie trzeba do tego żadnych studiów (do programowania zresztą też nie).

Trochę źle to ująłem. Oczywiście, chciałem powiedzieć że interesuje mnie informatyka i pokrewne z nią dziedziny.

W tej chwili mam kłopot z algorytmami tak sądzę. Kiedy dostaję jakieś zadanie nie wiem jaki zastosować w nim algorytm czy też nie potrafię stworzyć w głowie w jakimś stopniu własnego nadającego się do danego zadanka. Sądzę więc że kłopot głównie leży w algorytmach, wiem że w sieci jest sporo stron na których są podane przykłady jakieś opisy. Ale to nie wystarcza. Może macie do polecenia jakąś przystępnie napisaną książkę lub stronę na którą nie trafiłem?

 

Chyba faktycznie trochę to źle ująłeś. Masz na myśli algorytmy opisane poprzez schematy blokowe? Właściwie to nieważne, po prostu musisz to ćwiczyć. Można samemu wymyślić sobie zadania, na pewno nie ucz się na pamięć schematów które miałeś. :smiley: Bo to jest bez sensu